Salı, 24 Eylül 2019
SARAÇ VE KIZILKAYA AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

SARAÇ VE KIZILKAYA AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Antalya ve Korkuteli'de uzun yıllar gazetecilik yapmış olan ve Korkuteli Haber Gazetesi köşe yazarı Hasan Saraç geçtiğimiz hafta sonu Antalya da gerçekleştirilen düğün ile kızı Gülnihal Saraç'ı evlendirdi. Damat adayının da Antalya Valilik Basın Müdürü Ramazan Kızılkaya'nın kardeşi Murat Kızılkaya olması düğünde Korkuteli ve Antalya'nın siyaset, iş ve basın dünyasından isimlerin yer almasına neden oldu.

Korkuteli ve Antalya'nın tanınmış ve tecrübeli gazetecilerinden Hasan Saraç geçtiğimiz hafta sonu Antalya da gerçekleştirilen bir düğünle kızını evlendirdi. Antalya Valilik Basın Müdürü Ramazan Kızılkaya ve geçen dönem BBP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hulusi Kızılkaya'nın kardeşi olan, Korkuteli Kahve Sokağı işletmecisi Murat Kızılkaya ile Gülnihal Saraç 6 Ocak Akşamı Antalya Alyans Plazada gerçekleştirilen düğün ile evlendi.

Korkuteli'li siyasetçiler düğünde
Hem erkek tarafının hem kız tarafının gazeteci ve siyasi kimlikleri nedeniyle, düğün organizasyonuna Korkuteli’nden ve Antalya'dan çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve basın mensubunun katıldıkları gözlendi. Korkuteli siyasetçilerinden Ak parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ve Yönetim Kurulu üyeleri eşleri ile birlikte, MHP İlçe Başkanı Av.Medine Yapılmışev ve eşi Suat Yapılmışev, Korkuteli Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Batı ve eşi, CHP eski İlçe Başkanı Burhan Uysal ve eski İlçe Başkan Yardımcısı A.Emel Küçükkavukçu, BBP eski İlçe Başkanı Burhan Uzun ve eşi, eski Korkuteli İlçe Koordinatörü Hüseyin Karacelliloğlu ve eşi davetliler arasında yer aldılar.

Korkuteli basını tam kadro
Ayrıca gelin hanımın uzun yıllardır Korkuteli'de Gazetecilik yapmakta olan babası Hasan Saraç ile yine Korkuteli Detay isimli Sosyal Paylaşım Sayfası sahibi ve Antalya Face Dergisinde Görsel Yönetmenlik yapan gazeteci kardeşi Nihat Saraç'ı özellikle Korkuteli'deki gazeteci dostları yalnız bırakmadılar. Korkuteli Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Sancaktar, Yazı İşleri Müdürü Fahriye Karasu ve Reklam Sorumlusu Gökhan Karasu, Görsel Yönetmen Mahide Taş, Korkuteli Gündem Gazetesi Editörü Necdet Tuna ve Görsel Yönetmeni Zarife Harmancı ve eşi, Korkuteli Manşet Gazetesi imtiyaz sahibi Selda Kökçü ve eşi Murat Kökçü, Yazı İşleri Müdürü Sezen Gürbüz, Korkuteli Burada Dergisi imtiyaz sahibi Muharrem Yavuz, Editör ve Yazı İşleri Müdürü Nazan Yavuz ve Genel Yayın Yönetmeni Mürüvvet Özkan, Korkuteli Gündem Gazetesi eski sahipleri Hüseyin ve Mehmet Ünal kardeşler, katılanlar arasında yer alırken, Korkuteli Haber Gazetesi köşe yazarı Zühre Çelik, çiçek göndererek çifti, yalnız bırakmadı.

Korkuteli'li iş adamları da düğünde
Korkuteli iş dünyasından ise Korkuteli Kortaş Soğuk Hava Tesisleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ogün Taş, Öztoksan Hazır Beton sahibi Kemal Sancaktar, Istanaz Sanat Akademisi Sahibi Samet Bozan ve nişanlısı Gamze Dönmez, İsinda Dans Akademisi sahibi Harun Kutlu ve eşi, Korkuteli Yemen Kahvesi Müdiresi Simge Arslan düğün merasiminde bizzat yer alırlarken, Ecz. Celal Koç çiçek göndererek yeni çifti kutladı.

Nikahı Hakan Tütüncü kıydı
Resmiyetten uzak samimi bir ortamda gerçekleşen törenle dünya evine giren Gülnihal ve Murat’ın mutlulukları ise görülmeye değerdi. Nikâh töreni ile başlayan düğün programında yeni çiftin nikâhlarını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü kıydı. Tütüncü, nikâhtan sonra geleneksel bir hal aldığı bilinen şekli ile evlilik cüzdanını gelin hanıma uzatarak mutlu ve birlikte uzun bir ömür geçirmeleri yönünde temennilerini dile getirdi. Nikâh programının ardından yemek ve kına programı ile sürdürülen düğün gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Yorum yap