Salı, 24 Eylül 2019
Korkuteli ve Elmalı'da Okullar Ligi Heyecanı

Korkuteli ve Elmalı'da Okullar Ligi Heyecanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de bir ilk olarak hayata geçirdiği Okullar Ligi projesinde dördüncü sezon heyecanı ilçelerde de devam ediyor. Korkuteli ve Elmalı’da da yaklaşık bin öğrenci okullar liginde mücadele ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli ve Elmalı İlçe Hizmet Birimleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlükleri arasında yapılan iş birliği ile Okullar Ligi projesi ilk kez Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde hayata geçirilmişti. Geçtiğimiz yıllarda beş merkez ilçede gerçekleştirilen Okullar Ligi, bu yıl Korkuteli ve Elmalı ilçelerinin lige dahil edilmesiyle birlikte yedi ilçede faaliyet gösteriyor. Futbol ve voleybol branşlarında başlayan lige; Korkuteli ‘de; 26 okuldan 500 öğrenci, Elmalı'da ise 24 okuldan 430 öğrenci katılım gösteriyor.
İLGİ BÜYÜK
Müsabakalar Korkuteli’ de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kapalı spor salonunda, Korkuteli Belediyesi kapalı halı sahasında; Elmalıda ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çim sahası ile kapalı spor salonunda gerçekleştiriliyor. Merkezde olduğu gibi ilçelerde de okullara ve öğrencilere spor malzemesi desteği sağlanırken, müsabakaların ardından öğrencilere sıvı ve gıda takviyesi yapılıyor. Ayrıca ulaşım konusunda sorun yaşayan okullara, Büyükşehir Belediyesi Korkuteli ve Elmalı İlçe Hizmet Birimleri tarafından servis desteği de sağlanıyor. Geçtiğimiz sezon 4 bin öğrencinin yer aldığı ligde bu yıl rekor katılımla 6 bin 750 öğrenci mücadele ediyor.

Yorum yap