Cuma, 21 Haziran 2019
ATAY USLU ATA YURDU KAŞ'TA

ATAY USLU ATA YURDU KAŞ'TA

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, tahini ile meşhur Kaş'ın Gürsu (Köyre) mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi, tahin yapım aşamalarını incedi.

TBMM Genel Kuruluna verilen arayı seçim bölgesinde ziyaretler ile değerlendiren Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaş ilçesinin Gürsu Mahallesini ziyaret etti.

Atay Uslu'ya Ak Parti Kaş İlçe Teşkilatı üyeleri de eşlik etti. Atay Uslu vatandaşlar ile bir araya gelerek mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi ve mahalleye yapılan alt yapı çalışmalarını, hizmetleri inceledi. Mahalle halkı kısa sürede içme suyu hatlarını yenileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e ve kendilerini yalnız bırakmayan Ak Parti Antalya Milletvekillerine teşekkür ettiler.

Antalya Milletvekili Atay Uslu, Gürsu Mahallesinin kendisinin ata yurdu olduğunu, mahallede bulunmaktan, büyükleriyle buluşmaktan onur ve huzur duyduğunu ifade etti.

Ardından Gürsu Mahallesinin meşhur tahininin yapıldığı değirmenleri ziyaret etti, susamdan tahin olana kadar ki aşamaları gözlemledi.

TAHİN DENİLİNCE AKLA KÖYRE GELİYOR

Milletvekili Atay Uslu'da bizzat önce tahinin ham maddesi olan susamı kavurdu, ardından kavrulmuş susamı taş değirmende tahin haline getirerek tadına baktı.

Atay Uslu şunları ifade etti: "Eski adı Köyre yeni adı Gürsu Mahallesinin tahininin hem organik hemde tadının nefis" olduğunu ifade ederek," Antalyamızın her yerinde kendini kanıtlamış farklı tatlar, farklı lezzetler, yöresel ürünler var. Köyre Tahini de bunlardan bir tanesi. Yöresel Ürünlerimizi Türkiye'nin ve Dünyanın bir markası yapmak için çalışıyoruz. "

Yorum yap