Salı, 25 Haziran 2019
Bezirganlılardan Türel’e yol teşekkürü

Bezirganlılardan Türel’e yol teşekkürü

Kaş’ın Bezirgan mahallesini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e mahalle halkı 50 yıllık yol sorunlarını çözdüğü için teşekkür etti. Bezirganlılar, mutluluklarını “ Senin gibi delikanlı bir belediye başkanı geldi, 50 yıldır kimsenin yapamadığı yaptı. Allah razı olsun” diye ifade etti.

“50 yıldır kimsenin yapamadığını senin gibi delikanlı bir belediye başkanı yaptı”
Başkan Menderes Türel, yılın son gününde Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Kaş Bezirgan’ı direkt Akdeniz’e bağlayacak yeni bağlantı yolundaki çalışmaları yerinde inceledi. Türel, daha sonra Bezirgan mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Bezirganlılar, yerel seçimler öncesinde kendilerine yol sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. 81 yaşındaki Hasan Kılınç, 50 yıldır dedelerinin, babalarının bu yol için çok uğraştığını, pek çok siyasetçinin söz verdiğini ama Başkan Türel’in sözünü tuttuğunu belirtti. Kılınç, mutluluğunu, “Yarım asırlık mevzuyu Sayın Türel çözdü. Memleketimize en büyük hizmeti yaptın. Ne mücadeleler ne sözler verildi bu yol için. Ama senin gibi bir delikanlı belediye başkanı geldi, 50 yıldır kimsenin yapamadığı yaptı. Allah razı olsun” sözleriyle ifade etti.
DAĞLARI KIRDIK YOLLARI AÇTIK
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de “Sizler için ne yapsak azdır, sizler en iyisine layıksınız. İşte ne yılın son günü ne de tatil diyoruz çalışıyoruz ve sizlere geliyoruz. Bezirgan’da sizlerin mutluluğu ile yılın yorgunluğunu atıyoruz” dedi.
Sürekli takipte olduğu Kaş Bezirgan-Kalkan yolunu incelemek için geldiğini söyleyen Türel, Büyükşehir ekiplerinin dağları adeta peynir gibi kesip yeni yollar açtığı ifade ederek, “Yerel seçimlerden önce Bezirganı ziyarette bulunmuştum. Vatandaşlarımız virajlar nedeniyle Kalkan’a ulaşımda büyük tehlike ve sıkıntı yaşadıklarını belirtmişti. Ben de seçilince bu yolunuzu yapacağım demiştim. Seçilir seçilmez çalışmalara başladık. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerimiz Bezirgan’ı direkt Akdeniz’e bağlayacak yeni yolu adeta dağları kırarak açtılar. Aynısı Finike Ernez’de de yaşadım. Ernez ziyaretimde vatandaşlarla çınarın altında oturduk. Ben bu yolunuzu yapacağım dedim, onlar da “Başkanım bu çınarın altına oturup ta bu sözü vermeyen siyasetçi yok” dediler. Şimdi ama o yol açıldı. Bunu da başardık” diye konuştu.
SÖZLERİMİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUM
Büyükşehir Belediyesi Menderes Türel, vatandaşlara verdiği her sözü bugüne kadar gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek, şunları söyledi: “Buna en son örneklerden biri de Kızıltoprak’ta yapmış olduğumuz Sağlık Merkezi. Sayın Valimiz ve Sağlık İl Müdürümüzün de katıldığı protokol yaptık. Kızıltoprak Mahalle Muhtarımız da ne mücadeleler verdiğini bizimle paylaşmıştı; “Sene 1994 ben yeni muhtar oldum sağlık ocağı istiyorduk. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Sağlık Bakanı Yıldırım Aktuna’ydı konuşa konuşa çözülemedi. Ama 30 sene sonra Menderes Başkan geldi biz sağlık ocağı istedik o bize küçük bir hastane yaptı” dedi. 2014 seçimlerinden önce Kızıltoprak’a gittiğimde sağlık ocağını en güzel şekilde yapacağım söz veriyorum dediğim de millet bıyık altından güldü, “Bu da geldi aynısını söyleyecek gidecek” dediler. Ama çok şükür bunu da gerçekleştirdik.”

Yorum yap