Cuma, 16 Kasım 2018
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Sanat

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Sanat

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında “Şiddete Dur De!” temalı Film ve Video Art Gösterimleri gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Amfi Salonu’nda gerçekleştirilen “Şiddete Dur De!” etkinliği kapsamında Güzel Sanatlar Enstitüsü yüksek lisans öğrencileri hazırlamış oldukları, “Öğrenciler Ne Düşünüyor? isimli Kampüs Röportajları ile Cemre Şenses, Serhat Gönen, Semih Ellialtı, Nergis Güler ve Rıfat Alizede de yaptıkları Belgesel Film ile kadına yönelik şiddet konusuna dikkat çektiler. Etkilik kapsamında; Semih Ellialtı “Vur Emri”, Nergis Güler de “Bir Terslik Var Değil mi?” kısa filmleri ile kadınlara yönelik yapılan şiddeti anlatmaya çalıştılar. Etkinlikte ayrıca, “Şiddetin Döngüsü” video art gösterimleri ile Ahmet Sait Yıldız ve Uluç Ceylani de, toplumsal olgu ve olayların sanatın her dalıyla dile getirilip herkese ulaşabileceğini ifade ettiler.

Sunum ve gösterimlerinin ardından Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zehra Yiğit ve etkinliğin moderatörü Sinema-Tv Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Babacan Taşdemir katılımcılara teşekkür belgesi verdi.

Yorum yap