Cuma, 16 Kasım 2018
Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığına Dikkat Çekti

Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığına Dikkat Çekti

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle, “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Oral Hijyen ve Motivasyon Etkinliği” yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı’nda yapılan ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe; Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Alper Kuştarcı, Doç. Dr. Çağatay Barutçugil, Akdeniz Üniversitesi Konsey Başkanı aynı zamanda Diş Hekimliği öğrencisi Muhammet Fatih Özel ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Ağız ve diş sağlığı konusunda öğrencileri bilinçlendirmenin amaçlandığı etkinlik kapsamında; Diş Hekimliği Fakültesi hocaları ve öğrencileri tarafından öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında temel bir eğitim verilerek bilgilendirme broşürleri, diş bakım materyalleri dağıtıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er; “Her yıl 22 Kasım gününü içerisine alan hafta boyunca ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’olarak kutlanır. Diş hekimliği öğrencilerimizin de bu hafta dolayısıyla böyle bir sosyal etkinlik talepleri oldu. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda diğer fakültedeki öğrencilerimizi diş sağlığı hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla yaptığımız bu etkinliği öğrencilerimiz başarılı bir şekilde yürütüyorlar. Bu taleplerinden dolayı onlarla ayrıca gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Yorum yap