Cuma, 16 Kasım 2018
ASPENDOS ROTARY'DEN GIDA GÜVENLİĞİ PANELİ

ASPENDOS ROTARY'DEN GIDA GÜVENLİĞİ PANELİ

Aspendos Rotary tarafından hazırlanan ve tüm kulüpler tarafından desteklenen Gıda Güvenliği Paneli, 2430 Bölge Güvernörümüz Serdar Ünlü’nün katılımıyla Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirildi.

Tüketicilerde hijyen bilinci oluşturmak, restoran, fırın, pastane, catering yatırımcı ve işletmecilerinde farkındalık yaratarak bu konu bilinçli yatırımları sağlamak, uzun dönemde çocuklarda gıda güvenliği bilincini artırarak, bilinçli tüketici sağlıklı nesil ilkesini hayata geçirmek amacıyla Aspendos Rotary tarafından hazırlanan ve tüm kulüpler tarafından desteklenen Gıda Güvenliği Paneli, 2430 Bölge Güvernörümüz Serdar Ünlü’nün katılımıyla Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirildi.

Panele Onkoloji Uzmanı Prof.Dr Mustafa Özdoğan, Gıda Güvenliği Uzmanı Bülent Dokuzluoğlu, İşletmeci Zeki Özen konuşmacı olarak katıldı.

Panelde sağlıklı yaşam, kanser hastalıkları ile gıda güvenliğinin ilişkisi, ülkemizde gıda güvenliğinin durumu, işletmelerin genel yapısı ve işletmecilerin bu konuya bakış açısı uzmanlar tarafından tartışıldı.

Ülkemizde gıda güvenliği ile ilgili bilinç oluşması, gıda firmalarının, fırın, pastane, restoran ve diğer gıda satış noktalarının hijyen koşullarının iyileştirilmesi sadece devletten beklenen bir konu olmamalıdır diyen Gıda Güvenliği Ana Komite Başkanı Bülent Dokuzluoğlu, bu konuda gelişmeyi sağlayacak en önemli etkenin; tüketici (gelecek için çocuklar) işletmeci ve personelin bilinçlendirilmesidir, dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen panel, kentimizde gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Yorum yap