Salı, 13 Kasım 2018
ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR”

ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununu 05 Aralık Salı ve 14 Aralık Perşembe saat: 14.00’te bu sezon ilk kez sahneleyecek.

Müzikal sorumlusu Ahmet Sait Karabulut olan eserde dekor Ömer T. Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, koreografi Melda Özkan ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.
Çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaran eserde “Keloğlan” rolünü Engin Yaman, “Anne” rolünü Arzu Aydoğdumu, “Cafer” rolünü M. Burak Pektaş, “Neptünüs” rolünü Yalçın Ünsal, “Neptünya” rolünü I. Meriç Karataş, “Tiko” rolünü Şevket Baha İşler, “Fiko” rolünü Sinem Seçil Baddal, “Seyirci Kız” rolünü Işıl Ayaz, “Kıvırcık” rolünü Cüneyt İrfan Erdoğan, “Melisa” rolünü Gizem Şener”, “Can ve 1. Satıcı” rolünü Selahattin Denizsümüren ve “2. Satıcı” rolünü Vural Vursavaş canlandıracak.
50 dakika sürecek eserde solistlere Ahmet Sait Karabulut şefliğinde Antalya DOB orkestrası eşlik edecek.
Eserin Hikayesi
Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşıp tanışır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerini de kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş; evrenin, dostlarının güçleri buluşmuştur.
Eserin 7,5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve HYPERLINK "http://www.biletiva.com" www.biletiva.com HYPERLINK "http://www.dobgm.gov.tr" internet adresinden temin edilebilir.

Yorum yap