Cuma, 16 Kasım 2018
Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı

Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bölge guvernörü ve Rotary Kulüp başkanları ziyaretinde, “Komşularım” hitabını niye tercih ettiğini açıkladı. Başkan Uysal, kelimenin alanda ortaya çıktığını belirterek, “Komşuluğa ait olan gönül bağını yakalayıp uyumu hissedince ‘Komşularım’ demeye başladım. Ötekisi olmayan bir kelime” dedi.

Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı

Başkan Uysal, 2430’uncu Bölge guvernörü Serdar Ünlü ve eşi Nilüfer Ünlü’yle birlikte Falez, Olimpos, Aspendos Rotary Kulüp başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle makamında biraraya geldi.
YÖNETİŞİM MODELİ
Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada sivil toplum örgütleriyle çalışmaktan son derece memnun olduklarını dile getirdi. Muratpaşa’da bu birlikteliğin bir yönetişim modeline dönüştüğünün altını çizen Başkan Uysal, “Yakın bir gelecekte, Doğuyaka Mahallesi’nde inşa ettiğimiz sivil toplum merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Burası özgün bir proje. Şu an yönetişim sistemi üzerine çalışıyoruz” diye konuştu.
Merkezin sivil toplum çalışmalarının ne olduğunu, nasıl olması gerektiğini gösteren bir düzene sahip olmasını amaçladıklarını aktaran Başkan Uysal, “Akıllı topluluklar ortak akılla yönetilen topluluklardır” dedi.
‘KOMŞULARIMIZ’ VURGUSU
Rotary Kulubü üyeleri ise başta ‘Yeni Hayata Merhaba’ projesi olmak üzere desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkürlerini dile getirdi. Bu birlikteliğin karşılıklı olduğunun altını çizen Rotary başkanları, “Her anlamda ve her anda destek talebiniz olursa yanınızdayız” dedi. Rotary Kulüp başkanları Başkan Uysal’ın birliktelik ve dayanışmayı çağrıştıran “Komşularımız” kelimesini kullanmasını ise çok olumlu bulduklarını da sözlerine ekledi.
ÖTEKİSİ OLMAYAN KELİME
Başkan Uysal, “Komşularımız” kelimesinin alanda ortaya çıktığını söyledi. 7’den 70’ye faklı yaş, meslek gruplarına mensup Muratpaşa sakinleriyle konuşurken ilk başlarda farklı kelimeler kullandığını aktaran Başkan Uysal, “Komşuluğa ait olan gönül bağını yakalayıp uyumu hissedince ‘Komşularım’ demeye başladım. Ötekisi olmayan bir kelime” dedi

Yorum yap