Cuma, 16 Kasım 2018
CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR

CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR

CW Enerji, Tommatech Almanya’ya OEM panel üretiyor. CW Enerji, Tomatech Alman firması için 5 Wp’tan 165 Wp’a kadar çıkabilen küçük panel ve 260 Wp üstü büyük panel üretiyor.

CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR

Türkiye’nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji, inovatif ürünlerine her geçen gün bir yenisini ekliyor. Tommatech Almanya firması ile iş birliği yapan CW Enerji, firmaya Original Equipment Manufacturer (OEM), 5 W’tan 165 W’a kadar çıkabilen küçük panel ve 260 Wp üstü büyük panel üretimi yapıyor.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren CW Enerji, fotovoltaik teknoloji bazlı on/off-grid güneş enerjisinden elektrik üretim sistemleri, bu sistemlerin anahtar teslim kurulumu, sisteme ait tüm ana ürünlerin toptan ve perakende satışı, güneş enerjisi santrali(GES) mühendislik hizmetleri, GES finansman çözümleri ve güneş enerjisi santrallerinin temel öğesi fotovoltaik güneş paneli üretimi yapıyor. Türkiye’de A’dan Z’ye güneş enerji üretim sisteminin her öğesini sunabilen tek firma olan CW Enerji, yıllık 420 MW/ yıl toplam kapasitesiyle bin kişiye istihdam sağlıyor.

Güneş enerjisinden elektrik üretimi çerçevesinde çalışmalar gerçekleştiren CW Enerji, varlığını sektörü tanıtmaya ve yenilenebilir enerjinin Türkiye genelinde kullanımını yaygınlaştırmaya adadı.

260 Wp ve üzeri polikristal ve monokristal özellikli güneş panellerinden oluşan portföylerine küçük panelleri de ekledikleri ifade eden CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Tommatech Almanya firması ile iş birliği yaparak, firma için OEM olarak 5 Wp başlayıp, 165 Wp’a kadar çıkabilen küçük panel, 260 Wp üstü büyük panel üretimine başladık”dedi.

Küçük panellerin özel kesim hücre teknolojisi ile geliştirildiğini aktaran Tarık Sarvan, şunları söyledi:
“Bu ürünler yine kendilerine has özel bir çerçeve ve özel bir junction box ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. -0%Wp ile +%3 Wp güç toleransı sayesinde satın aldığınız modüllerin etiket değerlerinde veya üzerinde güç çıkışı sağlaması temin edilir ve genel sistem veriminin modül uyuşmazlığı nedeniyle düşmesi önlenilmektedir. CW enerji güneş panelleri, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007, ISO/IEC 27001:2013, ISO 50001:2011, ISO 10002:2014, TSE, TÜV SÜD, TÜV Rheinland standartlarında ki fabrikamızda üretilmektedir. Modüllerimiz sertifikasyon uygunluğu ve düzenleyici standartları doğru olarak sağlayabilmesi için bağımsız test kuruluşlarınca test edilmektedir. Özel üretim küçük panellerimizde 5-10 yıl arasında limitli ürün garantisi, yine tıpkı büyük güneş panellerinde ki artık büyük diyoruz 260 Wp üzerindeki güneş panellerine, göre 25 yıllık performans garantisi aynı şekilde geçerlidir. Mekanik özelliklerine bakıldığında, ön kapakta 3,2 veya 4 mm’lik düşük temperli cam kullanılmakta, anodize alüminyum alaşımlı çerçeve ile yüksek dayanıma sahip, özel bir çerçeve sunmaktayız. Bağlantı kutusu yine büyük panellerde olduğu gibi IP 65 özellikli ve 6 diyotlu olmaktadır. Kablo ve konektörde güncel en iyi markalarla üretime dahil edilmekte olup 4mm’lik veya 6mm’lik DC kablo ve MC4 uyumlu konektör kullanılmaktadır. Sıcaklık özelliklerini değerlendirdiğimizde büyük panellerden hiçbir farkı yoktur ve kalite standartları bakımından 260 Wp üzeri panellerle yarışır durumda.”

Küçük panel grubunda aylık 3 MW üretim kapasitelerinin olduğunu belirten Sarvan, bu panellerin daha çok sinyalizasyon sistemleri, klorlama sistemleri, bağ-bahçe evleri, çoban evleri, arıcılar, led armatörler, yer aydınlatma sistemleri için kullanıldığını ifade etti.

Yorum yap