Salı, 13 Kasım 2018
Olta balıkçıları Antalya’da buluşuyor

Olta balıkçıları Antalya’da buluşuyor

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Mersin Surf Casting Olta Balıkçıları Spor Kulübü Derneği’nin düzenlendiği 3’üncü Uluslararası Surf Casting Turnuvası için 8 ülkeden 30’un üzerinde sporcu Lara sahilinde Akdeniz’e olta atacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye ve dünyadan olta balıkçıları 9 – 10 Aralık tarihleri arasında Antalya’da biraraya gelecek. Olta balıkçıları, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Surf Casting turnuvasında Lara sahilinde Akdeniz’e oltaları atacak. Turnuvaya 8 ülkeden yaklaşık 10 surf casting kulübüne bağlı 30 civarında sporcu katılacak.
Kıyıdan uzak atış şeklinde yapılacak turnuvada ‘Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ’ hükümleri geçerli olacak. Tutulacak her bağının bir puan karşılığının bulunduğu turnuvada balığın hakemler tarafından kayıtlara alınması ve değerlendirmeye girebilmesi için yasal limitlerde olması gerekiyor. Bu limitin altında olan balıklar değerlendirmeye girmeyecek. Ayrıca hemen suya iade edilmemeleri durumunda da yarışmacı uyarılacak, tekrarı halinde diskalifiye edilecek.

Yorum yap