Cuma, 16 Kasım 2018
CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı

CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı

CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, mezun olduğu Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu’na öğrencilerin uygulamalı eğitim alabilmesi için CW Enerjinin üretimini gerçekleştirdiği güneş enerjisi seti armağan etti.

CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı

CW Enerji Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti. Genel Müdürü Volkan Yılmaz mezun olduğu Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu’nu (EMYO) unutmadı. Volkan Yılmaz, EMYO öğrencilerinin güneş enerjisinden nasıl elektrik enerjisi elde edildiğini uygulamalı şekilde öğrenmeleri için okula CW Enerjinin üretimini gerçekleştirdiği güneş enerjisi seti armağan etti.
Yenilenebilir enerjinin mihenk taşı ve geleceğin en önemli enerji üretim kaynağının güneş enerjisi olduğunu vurgulayan Volkan Yılmaz, “Genç nesillerin, becerilerini geliştirecek, analitik, eleştirel, sorgulayan alışkanlıklar edindirecek yenilikçi, yaratıcı, girişimci şahsiyetler olarak hayata atılmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle okulda teorik olarak öğrendikleri bilgileri pratiğe aktarmaları için Akdeniz Üniversitesi EMYO öğrencilerine güneş enerjisi seti armağan ettik. Öğrenciler, bir güneş enerjisi panelinin güneş ışığından nasıl elektrik ürettiğini, üretilen bu elektriğin şarj kontrol cihazı yardımı ile akülerde nasıl depolandığını, daha sonra akülerde biriken enerjinin invertör aracılığı ile doğru akımdan nasıl alternatif akıma dönüştürülüp hayatımızda kullanılabilir hale getirildiğini uygulamalı olarak öğrenecekler. Bu şekilde gelecek dünyamızın vazgeçilmez ve en önemli enerji üretim kaynağı olan güneş enerjisinde sektöre daha donanımlı bireyler yetişmiş olacak” dedi

Yorum yap