Çarşamba, 19 Haziran 2019
ATAY USLU:

ATAY USLU: "AYNI DAKİKADA 4 İLÇEDE HORTUM OLAYI BİLİM ADAMLARINCA ARAŞTIRILMASI GEREKİR"

Antalya Milletvekilleri Atay Uslu ve Hüseyin Samani hortum ve dolu afetinin yaşandığı Kaş ilçesini ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dediler.

MİLLETVEKİLLERİ KAŞ'TA
Kaş İlçesi'nde maddi zarara yol açan fırtına ve hortumun verdiği zararları yerinde incelemek için ilçeye ziyarete gelen Milletvekillerine, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar ve AK Parti Kaş İlçe Teşkilatı eşlik etti.

Kaş'ın Çukurbağ Yarımadası başta olmak üzere Gökseki, Kemer ve Uğrar Mahallelerindeki birçok villanın fırtına ve hortum nedeniyle zarar görmesinin yanı sıra Kasaba, Kınık, Gelemiş ve Uğrar Mahallelerinde doludan dolayı tarım alanları ve seralar da zarar meydana geldi.

DÖRT FARKLI İLÇEDE AYNI ANDA BÜYÜK DOĞA OLAYI
Antalya Milletvekili Atay Uslu, büyük bir afet yaşandığını "aynı anda, aynı dakikada 4 farklı ilçede, Kumluca, Kaş, Demre ve Finike'de hortum yaşanması bilim adamlarınca araştırılması gereken bir doğa olayı, bu afetteki en büyük tesellimiz can kaybının olmamasıdır" dedi.

Gökseki Mahallesinde mahalle halkıyla da bir süre sohbet eden Milletvekilleri, İlçe kaymakamından ve ilgililerden bilgi aldılar.

Yorum yap