Salı, 17 Eylül 2019
Gazipaşa’da el değmedik grup yolu kalmadı

Gazipaşa’da el değmedik grup yolu kalmadı

Gazipaşa’ya 2017 yılı içerisinde 80 kilometre asfalt döken Büyükşehir Belediyesi, Korubaşı, Çakmak, Çörüş ve Çığlık mahalleleri grup yolunda hummalı bir çalışma başlattı. Bu hattaki çalışmayla birlikte Gazipaşa’da el değmedik grup yolu kalmadı.

Gazipaşa’da el değmedik grup yolu kalmadı

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde başlattığı asfalt seferberliği sürüyor. Gazipaşa’ya bu yılın ilk 10 ayında 80 kilometrelik asfalt hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, ilçede modernize etmediği son hat olan Korubaşı-Çakmak-Çörüş Grup Yolu’na da el attı. Bölge halkının kanayan yaralarından birisi olan yol problemini ortadan kaldırmak için harekete geçen Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaklaşık 20 kilometrelik grup yolunda çalışmalara Çörüş Mahallesi’nden başladı.
VATANDAŞ İSTİYOR BÜYÜKŞEHİR YAPIYOR
Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da 2017 yılı asfalt programı kapsamında ilk olarak Yunt Yaylası’nda 12 kilometrelik sathi asfalt çalışması gerçekleştirdi. Ardından Şahinler – Ilıca hattının 18 kilometrelik bölümüne sathi asfalt yapıldı. Daha sonra Sugözü Grup yolunun 5 kilometrelik bölümü de sıcak asfaltla kaplandı. Esenpınar-Üçkonak-Yenigüney-Çimenbağ-Karaçukur hattının 33 kilometrelik bölümü de alt yapısını hazırlanmasının ardından sathi asfalt döküldü. Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılının son asfalt çalışmasını ise Ilıca-Karalar hattında gerçekleştirdi. Daha önce Şahinler ile Ilıca hattında yapılan çalışmanın devamı olarak Ilıca’dan Karalar sınırına kadar olan grup yolunun 12 kilometrelik bölümü de sathi asfaltla kaplanarak halkın kullanımına sunuldu.
GAZİPAŞA’DA 2018’İN HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, şimdi de Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatıyla Gazipaşa’ya bağlı Çörüş Mahallesi’ne konuşlandı. Burada Korubaşı, Çakmak, Çörüş ve Çığlık mahallelerinin kullandığı Çörüş ile Korubaşı arasındaki 20 kilometrelik grup yolunu ele alan ekipler, hummalı bir çalışma başlattı. Günlerdir dev araç filosuyla bölgede harıl harıl çalışan ekipler, bu yıl içerisinde yolun altyapısını hazır hale getirip 2018 yılı içerisinde asfaltla kaplayarak modernize etmeyi planlıyor.
“MENDERES TÜREL’İN TALİMATLARI HARFİYEN UYGULANIYOR”
Vatandaşın konforlu ve güvenli ulaşımı için Antalya’nın dört bir yanında yol ve asfalt hizmetlerinin aralıksız sürdürüldüğünü kaydeden Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça; “Yeri geldiğinde halkımızın ulaşımı için dağları kırarak yeni yollar açıyoruz. Grup yollarımız ve yayla yollarımız dahil birçok bölgede bu yıl sıcak ve sathi asfalt çalışmaları gerçekleştirdik” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatları doğrultusunda bu hizmetlerin Gazipaşa’ya kazandırıldığını da sözlerine ekleyen Büyükakça, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen asfalt çalışmalarının tüm Gazipaşa halkına hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Yorum yap