Cuma, 6 Aralık 2019

VALİ MÜNİR KARALOĞLU: SAĞLIKLI YAŞAM ÖNEMLİDİR, ÖNCELİĞİMİZDİR!

Vali Münir Karaloğlu Antalya’da yeni kurulan Sağlıklı Yaşam Derneği (SAYAD) Başkanı Bahattin Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Vali Karaloğlu, “Sağlıklı yaşam önemlidir, önceliğimizdir” dedi.

Vali Münir Karaloğlu yeni kurulan Sağlıklı Yaşam Derneği (SAYAD) Başkanı Bahattin Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. İl Müftüsü Osman Artan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür’ün de katıldığı görüşmede sağlıklı ve kaliteli yaşamın sağlanabilmesi için neler yapılabileceği ele alındı. SAYAD’ın temel faaliyet alanlarını ilgilendiren konular tek tek masaya yatırılırken, sağlıklı yaşama ilişkin eksikler, sorunlar ve bu konuda atılması gereken adımlar da not edildi.

“SAĞLIKLI YAŞAM ÖEMLİDİR, ÖNCELİĞİMİZDİR”

Görüşmede, sağlıklı yaşama konusunda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu, “Sağlık olmadan hiçbir şey olmaz.
Her şeyin başı sağlık. Bu yüzden tüm işlerimizde, uğraşlarımızda sağlıklı yaşam önemlidir, önceliğimizdir” dedi. Sağlıkla ilgili çalışmaları çok önemsediğini de belirten Vali Karaloğlu, “Bu konuda hükümetimiz son 15 yılda sağlık konusunda, devrim niteliğinde adımlar attı. Sağlık imkânları bakımından pek çok konuda dünyanın en iyi imkânlarına sahibiz. Ancak eş zamanlı olarak sağlıklı yaşamı da bir kültür olarak, yaşama biçimi olarak inşa etmemiz gerekiyor. Bu sadece devlet eliyle olacak bir şey değil. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın bu konuda çalışması, elbirliği yapması gerekiyor” dedi. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarına çok iş düştüğünü de ifade eden Vali Münir Karaloğlu, “Sağlıklı yaşama dair yeni yaklaşımları toplumumuzla, insanımızla paylaşIp yeni plan ve projeleri hayata geçirerek sağlıklı yaşama kültürünü hep birlikte inşa etmemiz gerekiyor. Bu manada yeni kurulan SAYAD’ın ilimizde önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Güzel hizmetlere vesile olacağına inanıyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“MİHENK NOKTAMIZ GENÇLERİMİZ”
Faaliyetlerine bir an önce başlayacaklarını belirten Sağlıklı Yaşam Derneği (SAYAD) kurucu Başkanı Bahattin Bayraktar da, “Sayın Valimizle görüştük. Derneğimizin çalışma planı hakkında bilgilendirme ve istişarede bulunduk. Kendisinin de izniyle çalışmalarımıza bir an önce başlayacağız” dedi. Çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Bayraktar, “Antalya’da sağlıklı yaşam kapsama alanındaki birçok noktaya temas edeceğiz. Mihenk noktamız gençler üzerinde çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Gençlerimizin daha sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam geçirebilmeleri için ilgilerini daha faydalı işlere çekmek için çalışacağız. Bu kapsamda sportif faaliyetler, zekâ oyunları, yöresel oyunlar, turnuvalar, seyahatler ve kamplar ile daha sağlıklı ve estetik bir yaşam için çalışmalar yapacağız. Gönüllere temas edeceğiz. Sevgiyi gençlerle yürüteceğiz” açıklamasında bulundu.

Görüşme, Vali Karaloğlu’nun Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle fotoğraf çektirmesinin ardından sona erdi.

Yorum yap