Salı, 25 Eylül 2018
Kök, Antalya'nın batı ilçelerindeki zararı Meclis'e taşıdı

Kök, Antalya'nın batı ilçelerindeki zararı Meclis'e taşıdı

Kök, dün gece Antalya’nın Batı İlçelerinde meydana gelen fırtına nedeniyle mağdur olan vatandaşların durumunu TBMM’ye taşıdı…

Kök, Başbakan Binali Yıldırım’a konu ile ilgili soru önergesi veren Kök, yaşanan felaket nedeniyle, hasar tespit çalışmalarının bir an önce yapılarak bölge halkının ve üreticilerimizin zararlarının en kısa sürede karşılanması , vatandaşın sorunlarının acil olarak çözülmesi için acil olarak alınan önlemleri sordu.
CHP Antalya Milletvekili ve PM Üyesi Devrim Kök, dün gece Antalya'nın Kaş, Finike, Demre ve Kumluca ve Kemer ilçelerinde meydana gelen şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle ciddi hasarlar oluştuğunu belirterek "şu an en büyük tesellimiz can kaybının olmaması. Yaralanan 25 hemşerime acil şifalar diliyorum dedi.
Bölgede fırtınanın ciddi bir maddi ve manevi tahribata yol açtı. Fırtına nedeniyle bölgelerdeki seralar, portakal bahçeleri, ev ve işyerleri, araçlar ile birlikte elektrik iletim hatlarının büyük zararlar meydana geldi. Biran önce zarar tespit çalışmalarının tamamlanarak bölge halkının mağduriyeti giderilmelidir" dedi.
Kök, "yaklaşık 1 yıl öncede aynı bölgelerde meydana gelen hortum nedeniyle vatandaşların zararları yeterince karşılanmadı. Dün meydana gelen fırtınanın daha büyük zararlara yol açtığı görülüyor. Kök, yaraların sarılması için her türlü girişimi yapılması gerekiyor. Şahsım olarak da hemşerilerimin mağduriyetlerinin giderilmesi için her şeyi yapacağım.
Afet bölgelerinde mağdur olan vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi ve geçicide olsa zararlarının karşılanması için acil olarak maddi kaynak gönderilmesi gerekiyor. Kök, bölge halkının mağdur olmaması yaralarının sarılması için devlet bir an önce şefkat elini uzatacaktır. Bunu bekliyoruz" dedi.

Yorum yap