Salı, 25 Eylül 2018
TARIMDA YENİLİKÇİ ÇİFTÇİLERE ZİYARET

TARIMDA YENİLİKÇİ ÇİFTÇİLERE ZİYARET

Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, tarımda yeni üretim ve teknolojileri kullanarak üretim yapan çiftçileri ziyaret etti.

Yeniliklerin tanıtılması ve yaygınlaştırılması için İlçenin diğer mahallelerinde bulunan çiftçiler ile İlçe Müdürü Canan OTRUŞ’ un da katılmış olduğu ziyaretlerde ilk olarak Konyaaltı ilçesinin Aşağı Karaman Mahallesinde yetiştiriciliği yapılan çok yıllık patlıcan ağacı diye tabir edilen ağaç köklü patlıcan seraları gezildi, bu seralarda patlıcan ağacı üzerinden fide maliyeti olmadan ve daha erkenci yapılan üretimin avantajları anlatılarak yerinde gözlemlendi.
Son yıllarda seralarda ısıtma sistemleri için büyük kolaylık sağlayan fanlı ısıtma sistemli sobalar tanıtıldı. Daha sonra hareketli ULV sistemi ile yeni teknoloji kullanılan patlıcan seraları gezildi. Bu sistem ile daha az kimyasal kullanımı ve üreticinin seraya girmeden tam otomasyonlu buhar ve sisleme yapan hareketli ULV cihazı sayesinde zahmetsiz ve insan sağlığına zararsız üretim tekniklerinin avantajları yerinde görüldü.
Tarımda bilgi ve teknolojiyi birleştirip üretim yaparak diğer çiftçilere örnek teşkil eden, Ülke ve Antalya tarımına katkıda bulunan, tüm üreticilerimize ilçe müdürlüğü tarafından teşekkür edildi.

Yorum yap