Salı, 25 Eylül 2018
Döşemealtı'nda meme kanseri anlatıldı

Döşemealtı'nda meme kanseri anlatıldı

Meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayında, Döşemealtı Belediyesi de, günümüzün en önemli halk sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkan meme kanserine dikkat çekmek için seminer düzenledi. Memorial Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tolgay Akın, meme kanseri teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

Döşemealtı'nda meme kanseri anlatıldı

Ekim ayı tüm dünyada ve ülkemizde meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak belirlenirken, Döşemealtı Belediyesi de farkındalığın artırılması amacıyla önemli bir işbirliğine imza attı. Memorial Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tolgay Akın, Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonu'nda seminer düzenledi.
Meme Kanserinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser türleri arasında yer aldığına dikkat çeken Akın, erken teşhisin önemine vurgu yaptı. Her 7 kadından birinde meme kanseri olduğuna dikkat çeken Akın, risk faktörleri arasında ailede meme kanseri öyküsü, erken ilk adet yaşı, geç menapoz, çocuk emzirmeme, obezite gibi nedenlerin sayılabileceğini söyledi. Akın, memede ağrı, şişkinlik, akıntı ve görünüm değişikliği olması halinde doktora başvurulması gerektiğinin altını çizdi.

Yorum yap