Salı, 25 Eylül 2018
MAPFRE Vakfı, Antalya’daki Çocuklara Trafik Kurallarını Eğlendirerek Öğretecek

MAPFRE Vakfı, Antalya’daki Çocuklara Trafik Kurallarını Eğlendirerek Öğretecek

Trafik kazalarını önlemek ve trafik kuralları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla beş yıldır Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiren MAPFRE Vakfı, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu ile hem çocuklara hem de büyüklere trafik kurallarını eğlenceli bir şekilde öğretirken bir yandan da farkındalık kazandırıyor.

Oyun, 9 Ekim Pazartesi günü Antalya Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

1975 yılından bu yana faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten MAPFRE Vakfı, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı tiyatro oyunuyla trafik kuralları hakkında çocukları bilinçlendiriyor.

Sahneye koyduğu çocuk oyunlarıyla tanınan Tiyatro Alkış tarafından MAPFRE Vakfı için özel olarak yazılan “Bıdık ile Köpük Trafikte” oyunu, 9 Ekim Perşembe günü Antalya Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Türkiye’nin trafik sorunlarına dikkat çekmek için kaleme alınan ve trafik kurallarını eğlendirerek öğretmeyi hedefleyen “Bıdık ile Köpük Trafikte”, şehir şehir gezerek daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Yorum yap