Perşembe, 21 Haziran 2018
ANTALYA TRİATLON KULÜBÜ SEZONA DAMGASINI VURDU

ANTALYA TRİATLON KULÜBÜ SEZONA DAMGASINI VURDU

Türkiye Triatlon Federasyonun 2017 yılı programı çerçevesinde Eğirdir Triatloın Yarışları ile sezon tamamlandı. Antalya Triatlon Spor Kulübünün sporcuları hem Eğirdir yarışlarında, hem de bu yarışlarla tamamlanan Türkiye klasmanında başarı sonuçlar aldı.

Eğirdir’deki yarışlarla Triatlon sezon sona erdi
Antrenör-Sporcu Zülfü Karabulut yönetiminde çalışan Antalya Triatletler Eğirdir final yarışlarında su sonuçları aldı:

“Genç Erkeklerde Bertuğ Polatçı 1. 
Elit Erkeklerde  Zülfü Karabulut 3. 
M3 bayanlarda Elif Varlı 4. 
Yıldız Erkeklerde Baturalp Polatçı 5. 
M3 erkeklerde Bahri Dağlı 6. 
60+erkeklerde ise Ali Bıdı dördüncü oldu” 

Eğirdir’deki Final Müsabalarında alınan bu sonuçlarla Antalyalı Triatletler Türkiye sıralamasında takım halinde M3 Erkeklerde Türkiye Şampiyonu olurken
Bertuğ Polatçı Türkiye 2.si
Zülfü Karabulut Türkiye 3.sü
Elif Varli Türkiye 3.sü
Baturalp Polatçı Türkiye 4.sü
Sarah Alara Işkın  Türkiye 5.si

Takım sıralamasında ise 
M3 erkekler Türkiye Şampiyonu
Genç erkekler Türkiye 3.sü
Yıldız erkekler Türkiye 3.cülüğünü elde ettiler.
Karşılaimaların ardından bir açıklama yapan Antalya Triatlon Kulübü Başkanı Erdoğan Kahya, Aquatlon ve Duatlon yarışlarında da başarılı sonuçlar aldıklarını, ancak bu ilki dalda yarışlar tamamlanmadığını hatırlatarak şunları söyledi:
“Triatlon yeni sayılşabilecek bir spor dalı. Oldukça zor bir nbireysel spor dalı. Rekoru yok, ama olimpik bir spor dalı. Burada önemli olan yarışı tamamlayabilmek. Yüzme, ardından bisiklet ve yine ara vermeden koşudan oluşan bu spor dalı Antalya’da ve Türkiye’de oldukça yaygınlaştı” dedi.
Temel amaçlarının Türkiye’de sporun sadece futboldan ibaret olmnadığını anlatarak, minik yavrularımızın temel eğitimleri yanında bir spor dalı ile uğraşarak çağdaş ülkelerde olduğu gibi başarılı olmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Kahya, “Çocuklarımız haftanın en az beş gününü kötü alışkanlıklardan uzak antrenman yaparak geçiriyorlar. Şüphesiz her spor dalında olduğu gibi burada da para gerekiyor. Bize inanıp, güvenerek çocuklarımıza sponsor olan Altın Sponsorlarımız Muratpaşa Belediyesi ve AG Tohum Burak Gönen’e, Bronz Sponsorumuz Amerikan Kültür (Halil Çil’e) Gümüş Sponsorlarımız Ali Bıdı, Beyaz Dünya ve Kaşpa şirketlerine teşekkür ediyoruz. Sezon boyunca bizlere Bize desteğini esirgemeyen başta Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’na, Yönetim Kurulumuzun değerli üyelerine, sporcu velilerimize, Antalya basınına ve büyük bir özveri ile çalışan Antrenörümüz Zülfü Karrabulut’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yap