Perşembe, 21 Haziran 2018
AEDAŞ Burdur’da kesintisiz enerji için çalışmalarına devam ediyor


AEDAŞ Burdur’da kesintisiz enerji için çalışmalarına devam ediyor


Akdeniz bölgesindeki enerji yatırımlarını sürdüren AEDAŞ, Burdur’un artan enerji ihtiyacını karşılamak ve Burdur’a sürekli ve kaliteli enerji tedariki için alternatif enerji besleme hattı yapımına başladı.

AEDAŞ Burdur’da kesintisiz enerji için çalışmalarına devam ediyor


Antalya, Isparta ve Burdur’da elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) yüksek müşteri memnuniyeti ve kesintisiz enerji için yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede AEDAŞ Burdur’a daha sağlıklı enerji sağlamak için 2017 yatırım planı kapsamında yaklaşık 15 milyon liralık projelerini art arda hayata geçiriyor. 2017 yılı yatırım planı kapsamında AEDAŞ; sürekli enerji tedarikinin yanı sıra artan enerji ihtiyacını karşılamak ve Burdur’da yaygın olarak bulunan mermer ocakları ile tarımsal sulama tesislerindeki gerilim düşümü sorununu çözmek amacıyla Boğaziçi Köyü, Akyaka Köyü ve Burdur Merkez arasında toplamda 103 kilometreyi bulacak bir enerji nakil hattı inşa etmeye başladı.

“BURDUR’A KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN YENİ BİR ENERJİ NAKİL HATTI İNŞA EDİYORUZ”
Yapılan tesis çalışmalarını yerinde inceleyen AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, “Burdur’un artan enerji ihtiyacını karşılayabilmek için başlattığımız bu çalışmayla alternatif bir enerji besleme hattı yapmış olacağız. Toplamda, yaklaşık 9,4 milyon liralık bu yatırım çalışmamızı 2017 sonuna kadar tamamlayarak Burdur’umuzun enerji ihtiyacını gidermede büyük bir adım atıyoruz. 2017 yılı yatırımlarımız arasında önemli bir yer tutan bu çalışmayla birlikte Burdur, yenilenebilir enerji kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanabilecek” dedi.

AEDAŞ, mevcut yatırım çalışmalarının yanı sıra 2017 yılı içerisinde 5.610 sokak lambasına bakım ve onarım çalışması yaptı. Ayrıca, 876 kilometrelik alçak gerilim ve orta gerilim elektrik hattında iyileştirme ve bakım çalışmalarını gerçekleştirdi.

Yorum yap