Perşembe, 21 Haziran 2018
Yaz Okulu Sertifikaları Verildi

Yaz Okulu Sertifikaları Verildi


Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 il merkezi ve ilçelerinde düzenlenen, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarına katılan 35 branşta eğitim gören 41 bin 416 kursiyere sertifika verildi.

Yaz Okulu Sertifikaları Verildi

Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi , Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, tarafından, İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın”sloganı ile Antalya ve 19 ilçesinde 5-18 yaş aralığında çocuklara 35 branşta açıldı. 41 Bin 416 çocuk , Futbol, Basketbol, Voleybol,Hentbol,Aikido,Atıcıclık, Artistik Cimnastik,Atletizm, Badminton,Boks, Ritmik Cimnastik, Bisiklet, Bocce,Eskrim, Golf,Güreş,Hokey,Halter, Judo,Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Oryantiring, Satranç Taekwondo, Tenis,Triatlon, Wushu, Yelken olmak üzere 35 branşta ücretsiz spor yapma imkanı buldu. Ayrıca Engelli bireylerin sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve verimli bir tatil süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla Engelli İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarında Atletizm Basketbol, Taekwondo,Masa Tenisi, Tenis, Halter,Yüzme, Ampute Futbol,Badminton ve Bocce branşlarında engelli bireyler spor  yaptı.

Antalya Spor Salonunda branş antrenörleri ve sporcularını ziyaret eden Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, sporcularla sohbet etti ve katılım sertifikalarını verdi.Hacıcaferoğlu, “İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları sporun tabanını oluşturuyor. 5-18 yaş grubundaki öğrencilerin boş zamanını sporla değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları için 35 branşta ücretsiz olarak Yaz Spor Okullarında kurslarını açtıklarını ve kursların Kış Spor okulları olarak devam edeceğini belirtti.

Yorum yap