Pazar, 22 Eylül 2019
İBRADI SOKAKLARI SANAT KOKACAK...

İBRADI SOKAKLARI SANAT KOKACAK...

İbradı İlçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı 25 Ağustos Cuma günü yapılacak olan bir açılış töreni ile başlıyor. Yüzün üzerinde sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek festivalde İbradı sokakları adeta bir sanat galerisine dönüşecek.

İbradı Belediyesi, Ormana Aktive, Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı işbirliği ile organize edilen 4. ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı’nda . katılımcı sanatçılar Anıt Ağaç ‘Arapastık Kestanesi’ ,Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Altınbeşik Mağarası başta olmak üzere ilçede pek çok ayrı mekana kuracakları atölyelerde resimden müziğe heykelden, el sanatlarına kadar bir çok sanat dalında Workshop grupları oluşturarak sanatlarını halkla bütünleştirecekler. 4. ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı’nda 27 Ağustos Pazar günü bir de konser etkinliği düzenlenecek. İbradı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü Futbol Sahasında gerçekleştirilecek konserde ses sanatçısı Sevil Esen sahne alacak. Sanatçıya ablası Sibel Esen Modern Dans Gösterisi ile eşlik edecek.

ZİRVEDE SANAT
ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı aracılığı ile sanatı Torosların Zirvesine taşıdıklarına dikkat çeken İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru Çalıştay’ın her yıl daha geniş kitlelerin katılımı ile büyüdüğünü vurgulayarak geçen yıllarda düzenlenen çalıştayların İbradı’yı tüm dünyaya tanıttığını kaydetti. Her zaman sanat ve sanatçının yanında olacaklarını belirten başkan Küçükkuru . ‘ARTOROS ile sanat Toroslar’da halkla buluşuyor.. Sanat sokaklarda, düzenlenen etkinliklerde halkla iç içe giriyor. Tüm sokaklarımız buram buram sanat kokuyor. Herkesi etkinliklerimize katılmak için Torosların saklı cenneti ilçemize davet ediyorum ’ dedi
Resim, ebru, fotoğraf, seramik, heykel ve geleneksel el sanatları sanatçılarının katılacağı ARTOROS Turizm-Kültür-Sanat Çalıştayı etkinlikleri çerçevesinde üretilecek eserler, Toros Dağı'nın zirvesinden sanat galerilerine taşınarak çeşitli şehirlerde sergilenecek. ARTOROS 31 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan bir kapanış töreni ile sona erecek.

Yorum yap