Cuma, 21 Haziran 2019
Kaş Başdargaz Çavdır yolu asfaltlanıyor

Kaş Başdargaz Çavdır yolu asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ta yaz aylarında yoğun olarak kullanılan Başdargaz-Çavdır yayla yolunda asfalt çalışması başlattı.

Kaş Başdargaz Çavdır yolu asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kaş ilçesine bağlı 8 km uzunluğunda olan Başdargaz-Çavdır yayla yolunu asfaltlamak üzere kolları sıvadı. Ekipler, Kaş sakinlerinin yaz aylarında yoğun olarak kullandığı yolda asfalt öncesi hazırlık çalışmaları yapıyor. Dar olan bölgeler ve virajlar genişletilerek, güvenli hale getirilirken, ihtiyaç duyulan yerlere doğal su akışını düzenlemek için büzler yerleştirildi. Greyder ile düzleştirilen yol dayanıklı olması için filler malzemesi dökülerek, sıkıştırılıyor. Stabilize çalışmaların tamamlanmasının ardından Başdargaz-Çavdır yolu asfaltlanacak.
YAYLAYA KONFORLU ULAŞIM
Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar ve Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile birlikte yol yapım çalışmalarını denetledi. Akdemir "Kaş halkımızın talebi ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in talimatları doğrultusunda Başdargaz-Çavdır yolunda bakım-onarım ve asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. Asfalt tamamlandığında yolumuz güvenli ve konforlu ulaşıma kavuşacak. Kent merkezindeki hizmetlerin kırsal bölgelerde de olması için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorum yap