Salı, 18 Haziran 2019
KORKUTELİ-ELMALI BÖLÜNMÜŞ YOLU BAŞLADI

KORKUTELİ-ELMALI BÖLÜNMÜŞ YOLU BAŞLADI

Batı Antalya'nın uzun yıllardır beklediği Elmalı- Korkuteli bölünmüş yol çalışmaları başladı. Yol çalışmasının başlaması bölgede sevinç ve sinerji oluşturdu.

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu bu yol çalışması ile ilgili bilgiler verdi: "156 milyon maliyetli 48km’lik Elmalı-Korkuteli bölünmüş yol çalışmalarına başlanıldı. Uzun yıllardır bu yolun yapılması hususunda yoğun bir talep vardı. Başta Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Milletvekillerimizin ve il Başkanı'mızın bu konudaki yoğun gayretleri sonunda yatırım programına dahil edildi. İhale süreci tamamlandı ve çalışma başladı. "

SEBZEMİZ PAZARA DAHA KOLAY ULAŞACAK
Milletvekili Atay Uslu ulaşım projesinin katma değeri hususunda bilgiler vererek şöyle devam etti: "Kumluca'dan, Finike'den, Demre'den çıkan sebzenin tüketim merkezlerine ulaştırılmasını hem kolaylaştırıyoruz hem bu yollarla nakliye maliyetini düşürüyoruz.
3 etap haşinde ihale edilen Finike-Elmalı, Elmalı-Korkuteli, Korkuteli-Kızılkaya bölünmüş yollarıyla sahili İç Anadolu'ya bağlıyoruz.
tamamlandığında, Elmalı-Korkuteli arası bölünmüş ve sıcak karışım asfalt yoluna kavuşmuş olacak. Antalya'yı seviyoruz. Antalya'ya hizmet etmek büyük bir onurdur. Hayırlı olsun."

Yorum yap