Perşembe, 19 Temmuz 2018
CW Enerji, Uluslararası Akredite Kuruluşu gibi Çalışıyor

CW Enerji, Uluslararası Akredite Kuruluşu gibi Çalışıyor

Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji, Uluslararası Akredite Kuruluşu gibi Çalışıyor

1999 yılından beri aktif olarak güneş enerjisi santrali (GES) kurulumları yapan sektörün parlayan yıldızı CW Enerji’nin CEO’su Tarık Sarvan, CW Enerji montaj ekibinin sahalarda olmazsa olmaz ilk kuralının; iş güvenliği, insan sağlığı ve ekip ruhu olduğunu belirterek, ”CW Enerji, uzman montaj ekibiyle sürdürülebilir, sıfır hatalı, 25 yıl para kazanacak santraller kuruyor. İş bitiminde bütün santrallerimize termal kamerayla girip gözle görülmeyen hataları da tespit edip uluslararası akredite kuruluşu gibi çalışıyoruz. “diye konuştu.

GES’lerin proje ve montaj süreci hakkında bilgi veren CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan, şunları söyledi:
“Türkiye’deki en büyük problemimiz yaptım oldu mantığıdır. Montajda dikkat ettiğimiz konu; santralde kullanılan ürünlerle ilgili hazırlanan kullanım kılavuzudur. Proje ve montaj kılavuzu olmasına rağmen sektörde kurulumla ilgili pek çok sıkıntı yaşanabiliyor. CW Enerji, uzman montaj ekibiyle sürdürülebilir, sıfır hatalı, 25 yıl para kazanacak santraller kuruyor. İş bitiminde bütün santrallerimize termal kamerayla girip gözle görülmeyen hataları da tespit edip uluslararası akredite kuruluşu gibi çalışıyoruz.”
CW Enerji, sıfır hatalı santraller kurar
Santralin kurulum aşamasından bitimine kadar geçen süreyle ilgili tüm çalışmayı kılavuz haline getirdiklerini anlatan Sarvan, şöyle devam etti: “Ustalarımızla birlikte projenin başından sonuna yaptığımız tüm çalışmayı arşivleyerek bir kullanım kılavuzu oluşturuyoruz. Daha sonra geriye dönük bir problem yaşandığında hangi ustamız iş başındaysa ustaya siz burada bu hatayı yapmışsınız deyip o konuyla ustamızı eğiten, her geçen gün daha eğitimli usta kadrosu oluşturma hedefiyle ilerleyen bir firmayız”
CW Enerji’nin kendi montajından kaynaklı ortalamasının sıfır hata olduğunu vurgulayan Tarık Sarvan, “Hiç teknik servis ve arıza sorunuyla karşılaşmadık. 2013 yılında devreye alınmış, bir tane bile vidasını değiştirmediğimiz santrallerimiz var.” şeklinde sözlerini noktaladı.

Yorum yap