Perşembe, 21 Haziran 2018
Kepez korosu yeni solistlerini bekliyor

Kepez korosu yeni solistlerini bekliyor

Kepez Belediyesi, Türk Sanat Müziği Korosu, yeni dönem için yeni sesler alacak. Koro seçimleri için başvurular 15 Eylül’de sona erecek.Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Türk Sanat Müziği Korosu için başvurular başladı.

Kepez Belediyesi, “Müzik Seni Çağırıyor” sloganı ile açtığı kurslarda,  müziğe ilgi duyanlara eğitim imkânı sunuyor. Geçtiğimiz dönemlerde başarılı konserlere imza atan Kepez Belediyesi’nin Türk Sanat Müziği Korosu’na yeni koristler alınacak. Koro seçimleri, Eylül ayının son haftasında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Eğitimler ise ekimde başlayacak. Eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından korolar çeşitli tarihlerde konserler verecek. Koronun şefliklerini Tahir Çetin ve Eda Öztürk yapacak.

Koro seçimleri için ön başvuralar 15 Eylül’tarihinde sona erecek. Adaylar, ön kayıtlarını Sakarya Bulvarı’ndaki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde hizmet veren Kültür Müdürlüğü’nden, www.kepezkultur.com adresinden ve 0242 325 60 60 nolu telefonlardan bilgi ve başvuru formuna ulaşabilecek. Antalya’da ilçe belediyeler olarak en kapsamlı müzik kursunun Kepez Belediyesi tarafından verildiğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yetenekli vatandaşları belediyenin müzik korolarına davet etti.

Yorum yap