Çarşamba, 26 Haziran 2019
Korkuteli’de grup yolları asfaltlandı

Korkuteli’de grup yolları asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi Korkuleti İlçesi’nde 28 kilometrelik Naldöken grup yollarını asfaltla kaplıyor. Naldöken- Köseler, Naldöken-Bozova ve Naldöken-Esenyurt grup yolları konforlu ulaşımla tanışıyor.

Korkuteli’de grup yolları asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Korkuteli’nde asfaltsız grup yolu bırakmıyor. Korkuteli’de birçok mahalleye ulaşımda kavşak noktası olan Naldöken mevkiindeki grup yolları asfaltla buluşuyor. Yoğun olarak kullanılan grup yolları yıllar içinde bozulmuş, çukurlar oluşmuştu. Bu durum bölge sakinlerinin yoğun şikayetine neden oluyordu. Kırsal Hizmetler ekipleri, kış mevsimi boyunca alt yapı ve genişletme çalışması yaptığı Naldöken-Kemerağzı-Karataş- Köseler, Naldöken-Bozova ve Naldöken-Kargın-Esenyurt grup yollarında asfalt çalışması başlattı.
SEVİNÇLE KARŞILANDI
Bu kapsamda 10 kilometrelik Naldöken-Kemerağzı-Karataş- Köseler grup yolundaki asfalt çalışmaları tamamlandı. 12 kilometre uzunluğundaki Naldöken-Bozova grup yolu da asfaltla kaplandı. Ekipler, 6 kilometre uzunluğundaki Naldöken-Kargın-Esenyurt grup yolunda ise çalışmalarını sürdürüyor. Toplam 28 kilometrelik grup yolu, konforlu ve güvenli ulaşımla tanıştı. Bölge sakinleri yıllardır özlemle bekledikleri hizmete kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Modern ve kullanışlı bir yola kavuşan halk Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti
EN YOĞUN KULLANIYAN YOLLAR
Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Korkuteli Koordinatörü Mahmut Bilgiç ve Esenyurt Mahalle Muhtarı Mustafa Kubuz ile birlikte asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Akdemir “Korkuteli’nin bu bölgesinde bulunan grup yoları özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hatta Korkuteli’nin en yoğun kullanılan grup yolu diyebilirim. Genişletip güvenli hale getirdiğimiz yollarımızı, asfaltlayarak konforlu hale getirdik. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum yap