Cuma, 18 Ekim 2019
2 operasyonda kaçak parfüm ve sigara ele geçirildi

2 operasyonda kaçak parfüm ve sigara ele geçirildi

Antalya Emniyeti’nin Yaptığı 2 Ayrı Operasyonda Yüklü Miktarda Kaçak Parfüm ve Sigara Ele Geçirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"Olay 1) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz genelinde kaçak emtia (parfüm) ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalarda;

07 Haziran günü Muratpaşa ilçesi Muratpaşa Mahallesi’nde faaliyet gösteren kozmetik ürünleri satan bir işyerinde yapılan aramada; aralarında ünlü markaların taklitlerinin de bulunduğu (9.352) şişe kaçak emtia (parfüm) ele geçirilmiştir.

Olaya karıştığı tespit edilen F.K. isimli şüpheli hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiştir.

Olay 2) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ilimiz genelinde kaçak sigara ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalarda;

07 Haziran günü ilimiz Kepez ilçesi Altınova Sinan Mahallesi’nde bir ikamette kaçak sigara depolandığı ve 35 XXXX plaka sayılı araç ile bu sigaraların dağıtımı yapıldığı yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine, ikamet ve araçta görevlilerimizce yapılan aramalarda yurda kaçak yollardan sokulduğu tespit edilen değişik markalarda toplam (33.590) paket bandrolsüz sigara ele geçirilmiştir.

Olaya karışan İ.Ü. isimli şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Ülkemize yasal olmayan yollardan girişleri sağlanan veya merdiven altı olarak tabir edilen yöntemlerle üretilerek piyasaya arz edilmek sureti ile vatandaşlarımızın sağlığını ciddi şekilde tehlikeye sokmak sureti ile haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce etkin ve kararlılıkla mücadeleye devam edilmektedir"

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Yorum yap