Perşembe, 26 Nisan 2018
 Antalya 400 metrelik Türk bayrağı ile yürüdü

Antalya 400 metrelik Türk bayrağı ile yürüdü

Antalya'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında on binlerce kişi, yağan yağmura rağmen ellerinde meşaleler, Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle yürüdü. Düzenlenen yürüyüşte 400 metrelik Türk Bayrağı da açıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformuyla gerçekleştirdiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Konyaaltı varyantından fener alayıyla başladı. Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte on binlerce Antalyalı ellerinde Türk Bayrakları, Atatürk posterleri ve meşaleleriyle Konyaaltı varyantını aydınlattı.

Konyaaltı Beachpark'tan başlayan yürüyüş sırasında 400 metrelik dev Türk Bayrağı açıldı. Kalabalık yürüyüş boyunca İzmir Marşı'nı seslendirildi, 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganı atıldı.

Onur Akın, fener alayı sonrası Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan halka konser verdi. Yağmura rağmen Antalyalılar etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Kutlamalara vatandaşların yanısıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Antalya Milletvekili Nefi Kara ile parti yöneticileri de katıldı.

Yorum yap