Salı, 19 Haziran 2018
Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde lisans fuarı şenliği

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde lisans fuarı şenliği

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde 18 Mayıs tarihinde Lisans Araştırma Fuarı (Undergraduate Research Fair ) düzenlendi. UAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’nde eğitim gören 20 öğrenci; toplumsal, tarihi, eğitim, sosyal ve birçok alanda birbirinden önemli projeler geliştirdi ve üniversitenin deneyimli akademik kadrosundan hocaların oluşturduğu jüri üyeleri tarafından oylandı.

Öğrencilerimizin potansiyelinin farkındayız
Birçok konuda anketler hazırlanarak yapılan projelerde öğrenciler katılımcılara teker teker projelerini anlattı. Sosyal medya kullanımın öğrenci ağırlıklı başarı ortalamalarına etkisi, atık oluşturmada lokasyonların önemi, öğrenciler genellikle hangi markaları tüketmede daha istekli, iletişimde yüz yüze dönemi bitiyor mu? gibi oldukça güncel ve değerli konularda geliştirdiklerini projelerini sunma imkanı buldu. Uluslararası Antalya Üniversitesi İİBF Fakültesi İşletme bölümünde akademisyen olan Yrd. Doç Dr. Işılay Talay Değirmenci “Bizler öğrencilerimizin potansiyelinin farkındayız, gerçekten ne kadar donanımlı olduklarını bu projeler ile göstermiş bulunmaktalar” dedi.

Birincilik Damla Sönmez ve Sevgi Eren’in
Fuarda beş akademisyenin oyladığı projelerde birincilik Damla Sönmez ve Sevgi Eren adlı öğrencilerin ortak projesi olan“Yaşam tarzı tercihlerimiz üzerindeki insanların algısı: Dövme ve Başörtüsü" (People’s perception on our lifestyle choices: Tattoo and Headscarf) adlı projenin oldu. İkincilik Bengisu Yavuzyılmaz ve Fatma Jeddah Hasabubaba‘nın Antalya otellerindeki atık yiyeceklerin yönetilmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yapılan Food Waste Management in Hotels in Antalya projesinin oldu. Üçüncülük ise Mehdi Mednini ve Omer Türkı’nin Türk ve uluslararası öğrencilerin karşılaştırmalı bir çalışması adlı projeye gitti. Öğrencilere ödüllerini Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek takdim etti.

Yorum yap