Salı, 19 Haziran 2018
YEDİSU GELENEKSEL YILSONU III. SERGİSİ BÜYÜLEDİ

YEDİSU GELENEKSEL YILSONU III. SERGİSİ BÜYÜLEDİ

Aksu Özel Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları öğrencilerinin hazırladıkları yıl sonu sergisi izlemeye gelenleri büyüledi. Bu yıl 3.cüsü düzenlenen ve geleneksel hale getirilen sergi veliler tarafından büyük ilgi gördü.

Yedisu Öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları projeler ve çalışmaların yer aldığı ve bu yıl 3.sü düzenlenen geleneksel yıl sonu sergisi için 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü açıldı. Öğrenci velilerinin bu yıl sergiye daha fazla ilgisi gösterdi.
Sergi bünyesinde okulun çeşitli derslerinde teorik ve uygulama konularının öğrencilerin ellerinde yorumlanmış maketleri yer aldı.
Yedisu kurumu Sağlık üzerine meslek eğitimi veren bir lise olarak; İnsan anotomisini oluşturan parçaların yer aldığı baskı t-shirtler, vücutlarına organların yerlerini gösteren makyajların yer alan öğrenciler sergiye gelen misafirleri karşılayıp kan şekeri, tansiyon,nabız ve ateş kontrolleri yaptılar
Matematik üzerine öğrencilerin korkulu rüyası olan formüller çeşitli maketler, çarklar oluşturularak sayıların oyunbaz dünyası paylaşıldı. İngilizce ;derslerde işlediğimiz düzensiz fiillerin past hali ve anlamlarının olduğu oyun ve listeler, kemiklerin, organların isimlerinin yazılı olduğu görseller, hastanede kullanılan malzemelerin görselleri, feelings -hisler- görselleri, hastane maketini içindil laboratuarın da sergi için hazırlandı.
Fen Bilimleri Laboratuarında ise öğrenci gözüyle yorumlanmış ve oluşturulmuş Güneş sistemi, Sonsuz Kuyu modeli, Periskop,Dna modelleri, atom modelleri yer almaktadır
ALİ MUTAF SERİK

Yorum yap