Salı, 19 Haziran 2018
SERİK ANADOLU’DAN BÜYÜK BAŞARI

SERİK ANADOLU’DAN BÜYÜK BAŞARI

Serik Anadolu Lisesi öğrencileri başarılarına bir yenisini ekledi. Antalya İl Milli Eğitim Md. Ve Akdeniz Üniversitesince düzenlenen; Liseler Arası Matamatik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’nda bir birincilik bir ikincilik aldılar.

Anadolu Lisesi Öğrencileri, Antalya İl Milli Eğitim Md. ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle; 15-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesin de düzenlenen “Liseler Arası Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması” nda Anadolu Lisesi öğrenci büyük bir başarıya imza atarak Serik’in gururu oldular.
Anadolu Lisesi öğrencisi Yusuf Bulduk Kimya dalında öğretmeni Hüsamettin Şahin rehberliğinde yaptığı “Antibakteriyel Özellik Kazandırılmış Kül Suyunun Temizlikte Kullanımı” konulu projesiyle Antalya 1.si oldu. Yine Anadolu Lisesi 11.Sınıf öğrencisi Aybike Nur Erdoğan Fizik dalında öğretmeni Leyla Büyükgebizeren rehberliğinde yaptığı “Yenilenebilir Enerji ile Elektrik Elde Etme ve Su Arıtma” isimli projesiyle Antalya 2. si oldu. Öğrenci ve öğretmenler Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan törende ödüllendirildiler.
ALİ MUTAF SERİK

Yorum yap