Perşembe, 21 Haziran 2018
Hasan Ali Kartal'dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Hasan Ali Kartal'dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bugün, kurtuluşu için hayatlar feda edilen değerlerin, inançların ve birikimin ayaklar altına alınması nedeniyle kurtuluş mücadelesinin yeniden canlandığına vurgu yapan Başkan Kartal, açıklamasında şunları kaydetti:

“Kurucu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "bilâ kayd-u şart" yani kayıtsız şartsız milletin olduğunu teyit ettiği egemenlik bugün şarta bağlanmıştır.Kendilerine oy vermeyi şart kabul eden iktidar partisi, milletin egemenliğini değil, kendi seçmenlerinin egemenliğini gerekli görmekte, ülkede ise her kurum ve kavram üzerinde egemenlik ilan etmeye gayret etmektedir.

YENİ BİR KURTULUŞ MÜCADELESİ
Hiçbir ayrım gözetmeksizin ulusal kurtuluş mücadelesi veren Türk Milleti, AK Parti ile kutuplaşmaya ve ayrışmaya zorlanmıştır, zorlanmaktadır.

Bu toprakları vatan yapan, ülke yapan değerlerin bir kısmı ile hedeflediği rantlar uğruna savaşan, bir kısmını ise emelleri uğruna kullanan iktidar partisi, ülkede kendi hedefleri doğrultusunda "yeni" diyerek bağlattığı bir sistemin kuruluş mücadelesini verirken, milletin de kurtuluş mücadelesi vermesine ön ayak olmuştur. Milletin verdiği kurtuluş mücadelesi, yolsuzlukla, hukuksuzlukla, sorumsuzlukla ve yoksullukladır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak bağlattığı kurtuluş mücadelesi, kurtuluşu için hayatlar feda edilen değerlerin, inançların ve birikimin ayaklar altına alınması ile yeniden canlanmıştır.Millet tıpkı o gün olduğu gibi bugün de mücadele içindedir.

Dün toprağını işgalciden savunan Türk Milleti, bugün iktidarın doymak bilmeyen rant sevdasından, siyasal rant uğruna ülke toprağını parçalamak hevesi ile koşuşturanlardan korumaya çalışmaktadır.

Dün değerlerini, Batı'nın sömürgeci saldırılarından korumaya çalışan, Ezan-ı Muhammediyi minarelerden, bayrağımızı gönderden indirtmemeye çalışan Türk Milleti bugün de benzer saiklerle mücadele etmektedir. Ülkeyi parsel parsel imara açan, karış karış siyasi hesaba katan anlayışa karşı mücadele verilmektedir.

BUGÜN YALNIZ BİR BAYRAM DEĞİL, BİR KAVRAM
19 Mayıs bugün, protokole bağlı zorunluluklarla bayram mesajı yayımlayan, ayaklar altına aldıkları değerleri mecburen ağzına alanların anladığından ziyade, yalnız bir "sene-i devriye", bir yıldönümü ve tek bağına bir anma değil, egemenliktir, hürriyettir. Bugün milletimizin tüm onur ve asaletiyle tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkığının bağladığı gündür.Bugün kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs'la beraber tüm ulusal bayramlarımızı unutturmak isteyen zihniyet karşısında yeniden 19 Mayıs ruhuyla karşı durma günüdür.

EGEMENLİK DE DEMOKRASİ DE ADALET DE ZENGİNLİK DE HERKESİN
Bugün "ya istiklal ya ölüm" diyerek kurtuluşu bağlatan, kuruluşa imza atanların sahip olduğu "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" inancı yok edilmek istenirken, egemenlik bir tek kişinin tekeline verilmek istenirken, yalnız kendileri için adaleti temin eden, kendilerine göre bir demokrasi icat eden ve kendilerinden olanlara zenginliği pay edenlere karşı yeniden egemenliğin millete iade edilmesi, herkes için demokrasi, herkes için adalet, herkes için zenginlik anlayışının hakim kılınması için bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Milli Kurtuluş Hareketi'nin Lideri, Cumhuriyet'in Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimize yüce Rabbimizden rahmet diliyor, onları minnet ve saygıyla anıyoruz."

Yorum yap