Salı, 19 Haziran 2018
Kara'dan 19 Mayıs kutlama mesajı

Kara'dan 19 Mayıs kutlama mesajı

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara mesajında şunları söyledi:

"Bundan tam 98 yıl önce bir ülkenin kurtuluş meşalesini Samsun’dan yakanlar gençlere emanet ettikleri bu meşale ile ülkenin her daim aydınlanmasını sağlamıştır. İşgal altındaki bir ülkeye bağımsızlık ruhunu 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan aşılayanlar bu bağımsızlığın yegâne koruyucusu olarak gördükleri gençlere büyük bir sorumluluk ve armağan vermişlerdir.
En karanlık ve zorlu günlerde ülkeye bir kurtuluş yolunu açan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları, Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesini tam bağımsız demokratik bir cumhuriyetle taçlandırmış ve bu cumhuriyetin yetiştireceği aydınlık yüzlere, gençlerimize güvenerek bu büyük mirası onlara emanet etmiştir.
98 yıl önce büyük bedeller ödenerek başlatılan kurtuluş mücadelesi sonunda kurulan Cumhuriyetimizi bugün yozlaştırmaya çalışanlar, anti-demokratik uygulamalar ile demokrasi ve bağımsızlık gibi evrensel değerlerin altını oymaya çalışanlar 1919’da ülkenin üzerine doğan güneşi karanlığa çevirmek isteyenlerdir. Ancak bilinmelidir ki, bu Cumhuriyetin gençleri, çocukları kurtuluş mücadelesinin sebep ve sonucunu çok iyi özümsemiş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği çağdaş uygarlığı yakalama hedefine ulaşmak için yorulmadan koşacaklardır.
Bugün 98. yılında OHAL’i bahane ederek 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamaya çalışanlar aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğini hazmedememektedir. Atatürk ve mücadele arkadaşlarının ismini anmaktan imtina edenler, Onların mücadelelerini kutlamayı yasaklayarak onları unutturacaklarını düşünmektedirler. Ama bunun mümkün olmadığını, olamayacağını da çok iyi gözlemlemektedirler.
Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti, milli egemenliği emanet ettiği bugünün gençleri, yarının yöneticileri, ilk günkü ruhla Cumhuriyeti’ne, Atası’na, Demokrasisine ve Bayramına sahip çıkmaya devam edecektir.
Ülkenin kurtuluş ve kuruluşunun mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını vermiş şehitlerimiz ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Onların mücadelelerini özümseyen Cumhuriyetin gençlerinin 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. "

Yorum yap