Perşembe, 26 Nisan 2018
DEVLET HASTANESİNE SON SİSTEM MR VE TOMOGRAFİ

DEVLET HASTANESİNE SON SİSTEM MR VE TOMOGRAFİ

Serik Devlet Hastanesi yapılan girişimler sonucu teknolojinin son sistemi ile yapılan yeni MR ve Tomografi cihazlarına kavuşuyor.

Kurulacak yeni MR ve Tomografi cihazları ile ilgili bilgi veren, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Kara“ Hastanemizde halen hizmet veren MR cihazının yerine Haziran ayında son teknoloji MR cihazı kurulacak. Kullanmakta olduğumuz cihaz 0,3 Tesla gücünde, yeni cihaz ise 1,5 Tesla gücünde olacak. Böylece özellikli çekimler için Serik dışına giden hastalarımızın dışarıya merkezdeki hastanelere gitmesine gerek kalmayacak. Yüksek çözünürlüklü ve hızlı görüntüleme özelliğine sahip yeni MR cihazı ile doktorlarımıza hızlı, kapsamlı ve eksiksiz tetkik imkanı sağlayacağız.
Bu cihaz, Manyetik Rezonans teknolojisinin ulaştığı en yeni özelliklere sahip olacak ve kaliteli teşhis hizmeti verebilmenin haklı gururunu bize yaşatacaktır. Günümüzün en iyi Magnet Homojenitesi ve en iyi sistem performansına sahip MR Sistemi ile elde edilen görüntüler son derece net ve keskin olacaktır. Bu görüntü kalitesi en kısa sürede tüm vücut, beyin, Anjio, Ortopedik, Gövde, Onkolojik ve Kolanjiografi MR incelemelerine olanak sağlayacaktır. Haziran ayında yenilenecek olan diğer cihazımız: Bilgisayarlı Tomografi. Halen kullanmakta olduğumuz Tomografi cihazı aynı anda en fazla 2 kesit alıyor. Gelecek olan yeni Tomografi cihazı ise aynı anda 16 kesit alıyor. Yeni cihazımız bize hızlı çekim, daha az radyasyon, kaliteli görüntü gibi avantajlar sağladığı gibi hasta randevu sürelerinin de kısalmasını sağlayacaktır.
Bu ileri teknoloji ile donatılmış cihazları hastanemize kazandıran, desteklerini ve yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz başta olmak üzere, Antalya KHB Mali Hizmetler Başkanı Oğuz Erdoğan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
ALİ MUTAF SERİK

Yorum yap