Salı, 19 Haziran 2018
Muratpaşa’da 23 Nisan Şenliği

Muratpaşa’da 23 Nisan Şenliği

Muratpaşa Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 3 gün sürecek şenliklerle kutlayacak. Cuma günü Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de başlayacak kutlamalar cumartesi günü Ermenek ve Gebizli Mahalleri ve ardından Antalya Çocuk ve Genç Bale Festivali’yle devam edecek. 23 Nisan günü ise Teneffüs Park’ta sınırsız eğlence ve oyun için çocuklar biraraya gelecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı Muratpaşa Belediyesi 3 gün sürecek etkinliklerle kutlayacak.
CUMA BAŞLIYOR
İlk kutlama, 21 Nisan Cuma Adalya Vakfı Engelsiz Kafe ve Belediye Kreş Müdürlüğü tarafından düzenlenecek. Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ANTÇEV) gönüllü öğrenciyle yer alacağı kutlamalarda Muratpaşa Belediyesi Merkez Şube Kreşi’nin 6 yaş öğrencileri dans edecek, Engelsiz Kafe’nin özel öğrencileri Atatürk konulu müzikal bir gösteri sunacak. Engelsiz Kafe Ritim Grubu’nun da sahne alacağı kutlamalar animasyon gösterileriyle sona erecek.
‘BEKLE BENİ BULUT’
Muratpaşa Belediyesi’nin 23 Nisan kutlamalarında 2’nci gün Ermenek Mahallesi’nde bulunan Eğitim ve Bilgi Merkezi’nde başlayacak. ‘Bekle beni bulut’ sloganıyla saat 11.00’de başlayacak etkinlikte çocuklar mavi gökyüzüne uçurtmalarını salacak. Ardından kutlamalar Gebizli Mahallesi’nde bulunan Kadın Emeği Eğitim Merkezi bahçesinde devam edecek. Burada saat 14.00’de başlayacak kutlamalarda ise yarışmalar, çocuk oyunları ve animasyon gösterileri olacak.
BALE FESTİVALİ
Kutlamalarda 2’nün akşamında ise Antalya’da bir ilk gerçekleştirilecek ve Antalya Çocuk ve Genç Bale Festivali, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Saat 18.00’de başlayacak festivalde İstanbul İzmir ve Antalya’dan 11 bale okulunun 7 yaşından 174 yaşına baletleri, balerinleri 5’er dakikalık performanslar sergileyecek.
TENEFFÜS PARK’TA SINIRSIZ EĞLENCE
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ise Muratpaşa’da kutlamalar Kent Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunma ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı ve Öğrenci Andı’nın okunmasıyla başlayacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bayram gününde görevini devredecek. Bayram kutlamaları Muratpaşa Belediyesi’nin şirketi Falez AŞ ile çocuklar için bambaşka bir yaşam alanı kurduğu Teneffüs Park’ta devam edecek. 23 Nisan için baştan sona süslenecek Teneffüs Park’ta kutlamalar saat 19.00’a kadar devam edecek.
KONSERLE SONA ERECEK
Muratpaşa’da 23 Nisan kutlamaları pazar günü Muratpaşa Belediyesi Çocuk Orkestrası ve Uğur Okulları’nın vereceği konserle sona erecek. Konser saat 20.00’de Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenecek.

Yorum yap