Salı, 19 Haziran 2018
Muratpaşa’da 2 bin 500’üncü konteyner yeraltına alındı

Muratpaşa’da 2 bin 500’üncü konteyner yeraltına alındı

Muratpaşa Belediyesi; 2 bin 500’ncü çöp konteynerini, Bayandır Mahallesi Palmiye Sokak ve 303 Sokak kesişimine monte ettiği asansörlü yeraltı çöp konteyneri ile yeraltına aldı

Sağlıklı yaşam alanları için yenilikçi çözümler üreten Muratpaşa Belediyesi, Türk Patent Enstitüsü'nce tescilli yeraltı otomatik çöp konteynerlerinin 2 bin 500’üncüsünün montajını gerçekleştirdi. Belediyesinin kendi atölyesinde ürettiği yeraltı konteyner seti Bayandır Mahallesi Palmiye Sokak ve 303 Sokak kesişimine yerleştirildi.
‘ÖYLE SEVEREK HİZMET EDİYORUZ Kİ’
Montaj çalışmalarını yerinde takip eden Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada “Toplumumuza, insanımıza öyle severek hizmet ediyoruz ki, bu tören işini sevmenin, insanı sevmenin törenidir” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin son 2 yılda Türkiye geleninde en çok çöp konteynerini yer altına alan belediye olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bu başarımızı burada gördüğünüz sevgiye, iş coşkusuna, paylaşma duygusuna borçluyuz” dedi.
YERALTI SİSTEMİNİN AVANTAJLARI
Muratpaşa Belediyesi, 2 bin 500’üncüsünü yer altına aldığı çöp konteyner sistemini Temizlik İşleri Müdürlüğü Atölyesi'nde üretiyor. Adeta bir buzdağını andıran yeraltı sistemiyle daha fazla çöp depolama kapasitesi yaratıldığı gibi sistem sayesinde çöpün taşması gibi sorunlar da Muratpaşa'da tarih oldu.
Çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldıran sistem özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantajlar da yaratıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken, site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor, çocuklarını güvenle oynayabileceği alanlar yaratıyor.

Yorum yap