Salı, 19 Haziran 2018
“SARAYDAN KIZ KAÇIRMA” BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

“SARAYDAN KIZ KAÇIRMA” BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 18 Nisan Salı ve 20 Nisan Perşembe akşamı saat: 20.00’de W.A.Mozart’ın ünlü “Saraydan Kız Kaçırma” operasını bu sezon son kez sahneliyor. Orkestra yönetmenliğini Ömer Yöndem’in yapacağı eseri İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Haldun Özörten sahneye koyuyor.

Eserin dekoru Çağda Çitkaya, kostümü Gürcan KUBİLAY imzasını taşırken, koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografi Serhat Nüfusçu ve ışık Fuat Gök tarafından hazırlandı.

Mozart’ın 1782 yılında bestelediği Saraydan Kız Kaçırma operası, Türkiye ve Türk Müziği ile ilgili yazmış olduğu eserlerin en başında geliyor. 17. yy'da Avrupa’yı etkileyen “Türkomanya” akımı etkisinde en çok eser vermiş bestecilerden olan Mozart, Saraydan Kız Kaçırma operasında insanseverlik ilkesi ve Türk bağışlayıcılığına vurgu yapıyor.

Üç perde olarak sahnelenecek eserde “Belmonte” rolünü 18 Nisan’da Göksay Yaran, 20 Nisan’da Devrim Demirel, “Constanze” rolünü 18 Nisan’da Aslı Ayan, 20 Nisan’da Esra Çetiner, “Blondchen” rolünü Işılay Meriç Karataş, “Pedrillo” rolünü 18 Nisan’da Ercan H. Uğur, 20 Nisan’da Ferdi Uslu, “Osmin” rolünü 18 Nisan’da Şafak Güç, 20 Nisan’da Engin Suna, “Selim Paşa” rolünü 18 Nisan’da Emre Akyurt, 20 Nisan’da Şevket Baha İşler canlandıracak.

Eserin 10, 15 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Bilet Satış:
Haşim İşcan Kültür Merkezi Gişe: 0242 244 24 41
Cumhuriyet Meydanı Gişe: 0242 248 81 83
İnternet Bilet Satış: www.biletiva.com

Yorum yap