Salı, 12 Kasım 2019

Kadınlar ´´Kadın ve Siyaset´´i tartıştı

Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen panelde ´´Kadın ve Siyaset´´ tartışıldı.

Panelin oturum başkanlığını CHP´li Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Deniz Filiz yaparken panelistlerse Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği Başkanı ve üyeleriydi. Panelde kadının seçme ve seçilme hakkından kadının siyasetteki rolüne, kadının sosyalleşmesinden sivil toplum örgütlerinde etkin rol almasına kadar birçok konu ele alındı.
Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen ´´Kadın ve Siyaset´´ konulu panel Antalya Mimarlar Odası´nda gerçekleştirildi. Panele partilere mensup kadınların yanısıra Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´in eşi Dilek Evcilmen´de katıldı. Panele erkeklerin de ilgili olması dikkat çekti.
Panelistlerse Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği Başkanı ve üyeleriydi.
Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği Kurucu Başkanı Arı İnan, kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmelerinden sözederken, Başkan Canan Günlü´yse siyasetin bir gönül işi olduğunu ve siyasetin çok tercih edilmemesinin nedeninin mevcut politikacıların beğenilmemesi olduğunu kaydetti. Günlü ayrıca, siyasette obje olarak kullanılmaktan çok rahatsız olduklarını dile getirdi.

Yorum yap