Salı, 12 Kasım 2019
SERİK YÜKSELİŞ KOLEJİ BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

SERİK YÜKSELİŞ KOLEJİ BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumlarının 1 8.02.2017 cumartesi günü yaptığı bursluluk sınavına yoğun bir katılım oldu.

Bu arada önümüzdeki 2017-2018 eğitim-öğretim yılında çocuklarının kolejde eğitim almasını isteyen veliler aynı anda sınav heyecanı yaşadı. Sınav esnasında veliler, eğitim modelleri ve sınava yönelik çalışmalar hakkında bilgilendirildi.
Sınav ile ilgili düşüncelerini açıklayan Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları. Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık” Bu tür sınavlar öğrencilerimiz için bir şanstır. Katılımın yoğun olması bizleri ayrıca sevindirdi. Serik’ten Antalya’dan birçok öğrenci sınava katılarak hem kendi seviyelerini ölçtü hem de okulumuzda eğitim-öğretim şansı yakalamak için çok çaba sarf etti. Köklü bir eğitim tecrübelerine sahip okulumuza, velilerin ve öğrencilerin göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.
Sınav sonuçları belli oldu. Ancak bu sonuçları önümüzdeki günlerde sınava giren öğrencilerin velilerinin okulumuza çağırarak duyuracağız. Okulumuza gelen konuk velilerimize okulumuz ve çalışmaları hakkında bilgi vereceğiz. Velilerimiz çoçuklarımızın; Serik Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları, gibi ilçe ve ilimizin en güzide eğitim kurumlarından birinde eğitim almasının önemi ve gerekliliği konusunda mutlaka hemfikirler.
Bir insanın yetişmesi çok zor ve özveri isteyen bir iş. Bunu da işin ehli olan kişilerin yapması gerekir. Çocuklarımızın gelecekte ülkemizi ve dünyamızı yönetebileceklerini düşünürsek, o yüzden de bu işin hassas bir konu olduğunu özellikle görürüz. Yükseliş Koleji Eğitim Kurumları olarak çocuklarımızı çağımızın gerektirdiği gibi; Yabancı dil bilen, teknolojiyi kullanan, özgüvenli, gelenek ve göreneklerine, Türkiye Cumhuriyetine bağlı bireyler olarak yetiştirmenin bizim için öncelikli olmazsa olmazımızdır.
Sınava giren girmeyen tüm çocuklarımızın anne ve babalarının kurumumuza gelerek ilgililerle görüşüp erken kayıt avantajlarından faydalanmalarını öneririm “ dedi.
ALİ MUTAF SERİK

Yorum yap