Salı, 12 Kasım 2019
ÇAVUŞOĞLU’NDAN GÜNDOĞMUŞ VE KUMLUCA’YA MÜJDE!

ÇAVUŞOĞLU’NDAN GÜNDOĞMUŞ VE KUMLUCA’YA MÜJDE!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu proje ihalesi beklenen Gündoğmuş Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet hastanesi ek bina yatırımları için sevindiren haberi verdi.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN GÜNDOĞMUŞ VE KUMLUCA’YA MÜJDE!

Çavuşoğlu her iki yatırımında 2017 yatırım programına alındığını ve en kısa sürede ihalelerinin de yapılmasıyla çalışmaların başlayacağını aktardı.
Gündoğmuş ilçesinde yıllardır sağlık ocakları ile hizmet verildiğini dile getiren Çavuşoğlu ilçenin hak ettiği yatırımlarla buluşmaya başladığını belirterek her iki yatırımla ilgili şunları söyledi “ Gündoğmuş E3 Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet Hastanesi 50 yataklı ek binalarımız hükümetimizin bu yıl ki yatırım programına alındı. Özellikle Gündoğmuş ilçemiz için son derece önemli olan sağlık yatırımlarına ayrıca önem veriyoruz. İlçemize 81 yıldır sağlık ocağı dışında bir sağlık yatırımı gerçekleşmemiş ve yıllarca hemşerilerimiz çevre ilçe ve Antalya merkezdeki hastanelerde hizmet almıştır. Sağlık bakanlığımıza tahsis edilen 7.706.73 metrekarelik alana en kısa sürede yeni hastanemiz yapılacak ve Gündoğmuş belediyemizin geçici olarak tahsis ettiği binayı yeni binaya taşıyacağız. Hemşerilerimizde en iyi şartlarda sağlık hizmetlerini alacak ve inşallah ilçelerinden çıkmak zorunda kalmayacaktır ”dedi.
Sağlık alanında yapılan yeni yatırımlarla ilgili konuşan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ise “Hızla gelişen Antalyamız ilçeleriyle birlikte her alanda hizmet almaya devam ediyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya yatırımlarını Ankara’da takip eden milletvekillerimiz Antalyamız için hemen hemen her gün yeni bir yatırım müjdesi veriyor. Bu yatırımlarımızda diğer yatırımlarımız gibi kısa sürede tamamlanarak inşallah hizmete girecektir. Ek bina ile 50 yatak daha eklenecek Devlet Hastanesi ile Kumluca ilçemizde eğitimde ve sağlıkta önemli bir merkez haline gelmeye devam ediyor. Yatırımların ilçelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ”şeklinde konuştu.

Yorum yap