Salı, 24 Eylül 2019
Başkan Böcek: Yaşlılar Kreşi’nde sona geldik


Başkan Böcek: Yaşlılar Kreşi’nde sona geldik


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Yaşlılar Kreşi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Konyaaltı Belediyesi'nin ödüllü projesi 'Yaşlılar Kreşi', tamamlanma aşamasına geldi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilgili birim müdürleriyle birlikte Yaşlılar Kreşi inşaatında çalışmaları inceledi.
Yaşlıların gündüz kreşte vakit geçirip akşamları ise evlerine geri dönmeleri prensibiyle Yaşlılar Kreşi Projesi'ni hayat geçirdiklerini dile getiren Başkan Böcek, "Ailelerin gündüz saatlerinde yalnız bırakmak durumunda kaldıkları büyüklerini, sosyal yaşama dahil etmek istiyoruz. Yaşlı kimselerin gündüzleri güven içinde zaman geçirip sosyalleşebilecekleri Yaşlılar Kreşi’nin inşaat çalışmalarında sona geldik. Bu yıl sonunda hizmete açmayı planlıyoruz.” diye konuştu.
Projenin yaklaşık 5 milyon liraya mal olacağını ifade eden Muhittin Böcek şöyle konuştu; “Yaşlılar Kreşi inşaat çalışmalarında sona geldik. Bu projenin içerisinde 200 kişilik konferans salonu, el sanatları atölyeleri, müzik, bilgisayar ve yabancı dil derslikleri, kütüphane ve ilk yardım odaları, çatı bahçesi ve çocuk oyun salonları da bulunuyor. Çatı katında oluşturulacak bahçe ile de büyüklerimiz ferah nefes alabilecekler."

Yorum yap