Salı, 22 Ekim 2019
Kepez Bilecik Belediye’yi rahat geçti..

Kepez Bilecik Belediye’yi rahat geçti..

Sahasında Bilecik Belediyesi ile karşılaşan Kepez Belediyespor, rakibini mağlup ederek yoluna doludizgin devam ediyor.

Türkiye Basketbol 2.Ligin’de (TBL2),Kepez Belediyespor sahasında Bilecik Belediye’i konuk etti. Mutlak galibiyet parolasıyla maça hazırlanan Kepez’in Devleri sahadan istediği sonuçla ayrıldı.
Zorlu karşılaşmanın 1’inci periyodunda sahada yüksek mücadele vardı. İki takımında sert savunma yapması 1’inci periyodun düşük sayılarda kalmasına neden oldu ve konuk Bilecik Belediyesi 12-19 ile ilk periyodu önde kapattı. İkinci periyodun başlaması ile Kepez Belediyespor kendini buldu ve maçta etkinliğini gösterdi. Art arda bulduğu sayılar ve etkili atışları ile başarılı olan Kepez’in Devleri 2’inci periyodu 37-28 önde kapatarak soyunma odasına galip gitti. İkinci yarının başlamasıyla beraber seyircisinin desteğini arkasına alan Kepez Belediyespor, oyunda kontrolü elinde tuttu ve sahaya istediğini gerçekleştirdi. Farkı arttıran Kepez Belediyespor 3’üncü periyot sonunda 59-48 üstünlüğünü sürdürdü. Karşılaşmanın son periyotunda ciddiyetini koruyan Kepez Belediyespor,zorlu mücadele de 77-64 galip ayrılmasını bildi.
Karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulunan Koç Engin Taşkıran; “Bugün zorlu bir ekibe karşı oynadık ve galip gelmesini bildik. Artık haftaya konuk olacağımız İzmir deplasmanını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yap