Pazar, 22 Eylül 2019
Kipa’dan engellilere anlamlı etkinlikler

Kipa’dan engellilere anlamlı etkinlikler

Kipa Aile Kulüpleri, 3 Aralık Engelliler Günü’ne özel birbirinden anlamlı etkinliklere imza attı. Kipa Aile Kulüplerinde gerçekleştirilen etkinliklerde engelli yetişkin ve çocukların katıldığı yarışmalar, kermesler ve gösteriler düzenlendi.

Kipa, “3 Aralık Engelliler Günü” kapsamında sekiz farklı noktadaki Aile Kulüpleri’nde etkinlikler düzenledi. Bu organizasyonların en ilgi çekicisi Salihli’de gerçekleşti. Fizyo Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 11 engelli öğrenci, Kipa mağazasının gıda bölümünde önce reyon görevlisi oldu, ardından kasiyerlik yaptı.

Yalova’da şölen gibi eğlence
Yalova Aile Kulübü’ndeki etkinlikte 30 çocuk, 40 yetişkin engellinin katıldığı organizasyonda kareoke yarışması yapıldı, hep birlikte şarkılar söylendi. Palyaço eşliğinde eğlenen minikler sandalye kapma yarışmasında birbirleriyle yarıştı.

Minikler ebru sanatıyla tanıştı
Bornova Aile Kulübü’nde Süleyman Eczacıbaşı İlkokulu’ndan 12 engelli çocuk ve 4 öğretmeni etkinliğe katıldı. Geleneksel Türk Sanatları Eğitmeni Özgür Tunçer, ebru sanatının nasıl yapıldığını çocuklara öğretti. Ebru sanatıyla tanışan engelli miniklerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Belediye Başkanı Saka da katıldı
Edremit Aile Kulübü’nde Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da yer aldığı etkinliklerde Özel Ege Yüksel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri küçük bir tekvando gösterisi düzenledi. Ardından minikler şiir okurken, son olarak dans gösterisiyle organizasyon noktalandı.

Önce tiyatro, sonra eğlence
Derince Aile Kulübü geniş katılımlı bir kermese imza attı. Derince Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte kermese katıldı ve hazırladıkları süs eşyalarını tanıttı. Balıkesir Aile Kulübü Kültür Salonu’nda özel bir tiyatro gösterisi düzenlendi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı etkinlikte çocuk tiyatro gösterisinin sonrasında çocuklar eğitmenleriyle birlikte doyasıya eğlendi. Yüz boyama etkinliğinin ardından miniklere küçük hediyeler verildi. Mersin ve Keşan’da da bu özel günle ilgili etkinlikler gerçekleştirildi.

Yorum yap