Pazar, 22 Eylül 2019
Kumluca’da “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” Voleybol turnuvası başladı

Kumluca’da “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” Voleybol turnuvası başladı

Kumluca Kaymakamlığı ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen kurumlar arası “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” voleybol turnuvası başladı.

Kumluca Belediyesi spor salonunda 15 Temmuz Demokrasi Zaferi voleybol turnuvasının başlaması dolayısıyla düzenlenen törene Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İlker Sönmez, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Kumluca Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erol Koca, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe teşebbüsü ve sonrasında kazanılan demokrasi zaferini yaşamak, vatan ve bayrak uğruna canlarını veren şehitleri anarak unutulmadıklarını göstermek adına böyle bir turnuva organize ettiklerini söyledi.

Turnuvanın bir başka amacının da kurumlar arasında birlik ve beraberliği sağlamak, kurum çalışanlarını kaynaştırmak olduğunu ifade eden Koca, “Turnuvamız 8 takımın katılımıyla yaklaşık bir buçuk ay sürecek. Bu turnuvada amacımız ilçemizde ve çevresinde spor kültürü oluşturarak, spor sayesinde kurumlarımızın birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak, dostluklar oluşturmak ve bu dostlukları geliştirmek, eğlenceli anlar yaşamak. Dostluk, saygı, hoşgörü, ve centilmenlik amacıyla yapılan turnuvaya katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından turnuvanın ilk maçı oynandı. Kumluca Belediyesi ve Kumluca Müftülüğü takımları arasındaki turnuvanın ilk maçını Kumluca Belediyespor takımı (25-17) ve (25-21) setlerle 2-0 kazandı. Turnuva 19 Ocak 2017 tarihinde oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

Yorum yap