Pazar, 22 Eylül 2019
Varsaklılar bekledikleri müjdeyi aldı

Varsaklılar bekledikleri müjdeyi aldı

Varsaklıların 10 yıldır çözümünü beklediği imar planı, Kepez Belediyesi Meclisi’nden geçti.

Kepez Belediyesi Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısında en fazla yüzü gülenler, 10 yıldır imar planı bekleyen Varsaklılar oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin 5 binlik, Kepez Belediyesi’nin de binlik planını yaptığı Varsak’ın doğu bölgesinin imar planı, Kepez Belediyesi Meclisi’nden geçti. İmar komisyonunun önerisi, AK Parti, MHP ve CHP gruplarının oy birliğiyle kabul edilmesi, Varsaklılarca müjde olarak görüldü.

Varsaklılara hayırlı olsun

Raporun onaylanmasının ardından bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, dönemi süresince Avni Tolunay ile Ünsal Mahallelerinin imar planlamasının tamamlandığını hatırlattı. Sırada yine son derece geniş parsellerin yer alacağı Varsak olacağını belirten Tütüncü, “Varsak ile ilgili son kararı vermiş olduk. 2006 yılından bu yana bekleyen bu karar, Varsaklı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Modern mahalleler oluyor

Son 10 yıldır çözüm bekleyen bu konuyu Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle çözüme kavuşturmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Tütüncü, “Benim 8 yıllık dönemimde tamamıyla yaptığım iki imar planlaması, Avni Tolunay ile Ünsal Mahallelerinde gerçekleşti. Geniş parseller, geniş yollar, geniş sosyal donatı alanları oluşturuldu. Çok düzgün bir şekilde şehrin merkezinde oldu. Bunlar son derece modern ve nitelikli birer mimariyi beraberinde getirecek planlamalar.” diye konuştu.

Yorum yap