Pazar, 22 Eylül 2019
Akdeniz Üniversitesi'nden Yaşlı Bakımında Uluslararası İşbirliği

Akdeniz Üniversitesi'nden Yaşlı Bakımında Uluslararası İşbirliği

Akdeniz Üniversitesi ile Almanya Bochum Evangelische Fachhochschule Üniversitesi yaptığı uluslararası işbirliği kapsamında temaslarına devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen sosyal hizmet çalıştayı kapsamında Antalya’da bulunan Bochum Evangelische Fachhochschule Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı öğretim üyeleri ve öğrencileri ile biraraya geldiler.

Uluslararası işbirliklerini sürekli arttırdıklarını ifade eden Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sevim Ercan Kelek, “İşbirliklerindeki temel hedef karşılıklı öğrenme ve öğretmedir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak Bochum Evangelische Hochschule Üniversitesi ile sosyal hizmet, yaşlı bakım alanı ve eğitim sistemleri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Üniversitemizi ve Meslek Yüksekokulumuzu tanıtarak eğitim olanakları hakkında bilgi verdik.” diye konuştu.

Çalışma toplantısı sonrasında konuk öğrenciler ve öğretim elemanları, Üniversite kampüsünü ve Antalya’daki çeşitli yaşlı bakım kurumlarını ziyaret ettiler.

Yorum yap