Pazar, 22 Eylül 2019
Asat’lı Basketbolculardan Engelleri Kaldıran Ziyaret

Asat’lı Basketbolculardan Engelleri Kaldıran Ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi Asat Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Asat’lı Basketbolculardan Engelleri Kaldıran Ziyaret

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun makamında gerçekleştirilen ziyarete Antalya Büyükşehir Belediyesi Asat Spor Koordinatörü Necati Yıldırım, Antalya Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Asat Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı antrenörü Hakan Sun ve sporcular katıldı.
Tüm engellilerle tek tek sohbet ederek onların gününü kutlayan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde değil her zaman engelli bireylerin yanında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını belirtti.Hacıcaferoğlu,“Sağlık, eğitim, istihdam, sosyal güvenlik olmak üzere toplumsal yaşama tam katılım konusunda engellilerimizin ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Hiç şüphe yoktur ki daha yapılacak çok şey vardır. Gençlik ve Spor Bakanlığımız olarak, engelleri “Sporla” aşıyoruz. Engelli bireylerimizi sportif faaliyetler içinde sosyalleştirerek kendilerine özgüven kazanmalarını sağlıyoruz” dedi. Hacıcaferoğlu ayrıca, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli bireylerin Engelliler gününü kutladı.
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, kendisine gösterilen anlamlı ziyaretinden dolayı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Asat Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına teşekkürlerini sundu ve başarılarının devamını diledi.

Yorum yap