Pazar, 22 Eylül 2019
VALİ KARALOĞLU KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ÇALIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU

VALİ KARALOĞLU KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ÇALIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, çalışma ziyaretleri kapsamında Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek brifing aldı.

Karayolları Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu'ndan devam eden yatırımlar, batı ve kuzey çevre yolları, köprülü kavşaklar ve yeni projeler hakkında bilgi alan Vali Münir Karaloğlu, şehir merkezlerinde yapılan kavşaklarda şehir entegrasyonu ve estetiğine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanının Antalya, Burdur, Isparta illerinin tamamı ile Afyonkarahisar ve Muğla illerinin bir kısmı olmak üzere 42 bin 552 kilometrekarelik yüzölçümünde toplam 3 bin 511 kilometre karayolu olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, Antalya genelinde ise 1 bin 770 kilometre yolun sorumluluk alanlarında olduğunu söyledi.

Antalya'da toplam 60 adet yatırım projesi yürüttüklerini belirten Çobanoğlu, 2016 yılında şu ana kadar 386 milyon harcama gerçekleştiğini ifade ederek, 2003'e kadar 157 km olan bölünmüş yolun bugün 480 km'ye, bitümlü sıcak karışım (Beton yol) yolun da 87 km'den 390 km'ye ulaştığını anlattı.

Çobanoğlu, Akdeniz sahil yolunun Alanaya-Gazipaşa-Mersin, Antalya-Afyon yolunun Çubukbeli tüneliyle beraber Kızılkaya-Antalya ve Antalyya-Denizli yolunun ihalelerinin gerçekleştiğini ve değerlendirme süreçlerinin devam ettiğini dile getirdi.
Mahmut Deniz / Antalya
Fotoğraflar: Murat Çetin

Yorum yap